Formuła 1

Charles Leclerc i Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Villeneuve: Vettel i Leclerc chcą udowodnić, kto jest lepszy

Jacques Villeneuve komentując wydarzenia z niedzielnego wyścigu na torze Interlagos, zauważył, że kierowcy zespołu Scuderia Ferrari nie powinni nadużywać prawa do swobodnej rywalizacji, jakie dało im kierownictwo ekipy.

Mistrz świata z sezonu 1997 winą za kolizję, która pozbawiła Ferrari punktów w Brazylii, obarcza obydwu zawodników, stwierdzając, że Leclerc zbyt agresywnie reagował na manewry Vettela, który z kolei zamknął go, nie zostawiając mu miejsca.

„Mogą walczyć między sobą, ale nie powinni nadużywać swobody, jaką daje im Ferrari” – powiedział Jacques Villeneuve. „Myślę, że winni są obaj kierowcy. Leclerc był zbyt agresywny, a Vettel kontrując, nie musiał zamykać mu drzwi”.

Zdaniem Villeneuve’a walka, którą kierowcy Ferrari stoczyli na torze, była pojedynkiem, który miał pokazać, kto z nich jest lepszym kierowcą, co zdaniem Kanadyjczyka było zupełnie niepotrzebne.

„Dwaj kierowcy popełnili straszny błąd. To było niepotrzebne. Myślę, że chcieli pokazać światu, który z nich jest najlepszym kierowcą” – dodał mistrz świata z 1997 roku.

Na skutek wzajemnego wyeliminowania się obydwu kierowców Ferrari Charles Leclerc stracił trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata na rzecz Maxa Verstappen’a i traci obecnie do niego 11 punktów. Jednocześnie Sebastian Vettel nie ma już nawet matematycznych szans awansu na podium klasyfikacji mistrzostw.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone