Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Villeneuve: Max nie jest tak dobry jak Daniel, Horner broni Verstappena

Jacques Villeneuve zabrał głos w sprawie ostatnich wydarzeń, które mają miejsce w Red Bullu. Były mistrz świata uważa, że Ricciardo jest lepszym kierowcą w składzie zespołu spod znaku czerwonego byka.

Verstappen popełnia błędy w każdym wyścigu, zdarza się to cały czas. To zły znak. Na przykład Ricciardo nie ponosi winę za katastrofę w Baku, bo nie zrobił nic złego. Jeśli kierowca ciągle popełnia błędy, musi się uspokoić i zwolnić, ale by mógł być na poziomie Ricciardo, musi podjąć większe ryzyko, a to może oznaczać tylko jedno: Max nie jest tak dobry jak Daniel - powiedział Kanadyjczyk dla Sky Italia.

Szef Red Bulla, Christian Horner stanął w obronie swojego kierowcy, sygnalizując, że ostatnie wydarzenia są konsekwencją szybkiego awansu Holendra do Formuły 1.

Max dołączył do Formuły 1 bardzo szybko. Uczy się publicznie. Większość facetów przechodzi przez te momenty w niższych seriach, których pewnie byś nie zobaczył, podczas gdy on musi sobie z tym radzić na polu publicznym.

Nie najlepsze występy 20-letniego Holendra nałożyły się na sukcesy jego kolegi z drużyny, Daniela Ricciardo, który w miniony weekend odniósł drugie zwycięstwo w tym roku. Horner uważa, że ten skład jest bardzo wyrównany.

Od początku 2016 roku, od kiedy jeżdżą razem, nie było między nimi więcej niż jednej dziesiątej różnicy. Daniel ciągle podnosi poprzeczkę i myślę, że teraz jest w fioletowym sektorze w swojej karierze, mając 28 lat. Ma doświadczenie, prędkość, a Monaco było doskonałym przykładem, że potrafi zarządzać problemami pod presją – powiedział Horner.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone