Formuła 1

Vijay Mallya / Force India

Vijay Mallya rezygnuje z funkcji dyrektora zespołu Force India

Hindus poinformował w czwartek o tym, że przestaje pełnić obowiązki dyrektora ekipy, ale nadal pozostaje jej szefem. Najprawdopodobniej na tym stanowisku zastąpi go jego syn – Siddharth.

Vijay Mallya podjął taką decyzję, aby jego wszelkie prawne kłopoty nie wpływały na ekipę z Silverstone. Już wkrótce samym zespołem zajmie się jego 31-letni syn, który w Indiach jest popularnym aktorem i gwiazdą show biznesu.

Pozostaję na stanowisku szefa zespołu. Nie było żadnego przymusu do tego, abym się wycofał, po prostu postanowiłem, że mój syn powinien mnie zastąpić. Ja mam własne problemy z prawem, którymi muszę się zająć, więc lepiej będzie jeśli nie wpłynie to na firmę – powiedział Vijay Mallya dla Motorsport.com.

Jednocześnie 62-letni miliarder zaprzeczył, chociaż w dość dwuznaczny sposób, mnożącym się ostatnimi czasy doniesieniom medialnym, według których zespół Force India miałby zostać sprzedany.

Zawsze są jakieś plotki, ludzie gadają i gadają. Cały padok F1 niczym innym się nie zajmuje. Przez te wszystkie lata spekulowano ciągle o finansach Force India oraz o tym, czy sprzedaję tę ekipę czy nie. Nie biegamy wokół z tabliczką „na sprzedaż”. Koncentrujemy się na wykrzesaniu pełnego potencjału z auta i to jest nasz priorytet. Zajmujemy się również nawiązaniem współpracy z większą liczbą sponsorów. Pamiętajcie o tym, że zespół ma trzech udziałowców, ja nie jestem jedynym. Jeśli ktoś przedstawi prawdziwą ofertę i wyłoży pieniądze na stół, to wspólnie się nad tym zastanowimy.

Bieżący sezon nie układa się dla zespołu Force India tak dobrze jak poprzedni. Vijay Mallya zdaje sobie z tego sprawę, ale również zwrócił uwagę na fakt, że forma ekipy regularnie się poprawia.

Nie mieliśmy szczęścia. W zeszłym roku oba auta finiszowały wyścigi i punktowały. Z różnych powodów w tym sezonie tak się jeszcze nie stało. Mam nadzieję, że poprawimy to. Spisujemy się jednak coraz lepiej pod względem konkurencyjności i tempa wyścigowego. Jesteśmy zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy. Musimy się jeszcze sprawić, aby oba auta zdobywały punkty. Do końca jeszcze daleka droga.

Zespół Force India zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Sergio Perez i Esteban Ocon plasują się w swoim zestawieniu odpowiednio na dwunastej i trzynastej pozycji.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone