Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Vettel zaskoczony wyborem opon kierowców Red Bulla na start wyścigu

Zdobywca pole postion do GP Kanady był zaskoczony tym, że reprezentanci zespołu Red Bull Racing wybrali opony hiper miękkie na start wyścigu.

Sebastian Vettel w kwalifikacjach był szybszy od Valtteriego Bottasa o niecałą 0,1 sekundy i prawie o 0,2 sekundy od Maxa Verstappena. Dość zaskakująco dopiero czwartą pozycję wywalczył Lewis Hamilton.

Zgodnie z regulaminem kierowcy z pierwszej dziesiątki startują do wyścigu na tym samym komplecie opon, na których wywalczyli najlepszy czas w drugim segmencie kwalifikacji. Reprezentanci Mercedesa i Ferrari skorzystali z mieszanki ultra miękkiej, a ich rywale z Red Bulla postawili na ogumienie hiper miękkie.

Pytany o to czy rozważał wybór opon hiper miękkich na start wyścigu i czy obawiał się strategii Red Bulla, przyznał: „Nie, nie to była bardzo gładka sesja dla nas. Pokrótce rozmawialiśmy o tym, co chcieliśmy zrobić i wszystko przeanalizowaliśmy. Dla mnie było to dość oczywiste i pod względem strategii zrobiliśmy dokładnie to, czego chcieliśmy. Nie wydaje mi się, aby hiper miękkie opony były dobre na wyścig. Jestem zaskoczony tym, że oba Red Bulle je wybrały, ale przypuszczam, że mieli swoje powody, żeby ich użyć.”

Początkowo można było przypuszczać, że kierowcy zespołu Red Bull Racing wybrali opony hiper miękkie na Q2 z obawy o to, że uzyskają zbyt słabe czasy na twardszym ogumieniu i nie awansują do finałowej części kwalifikacji. Czytając wypowiedź Maxa Verstappena można jednak odnieść wrażenie, że to nie był główny powód takiej, a nie innej decyzji.

Uważamy, że to jest dla nas dobra opona i podczas dłuższych przejazdów podczas treningów dobrze się na niej czuliśmy. Nie ma tutaj wielkich zaskoczeń. Myśleliśmy, że Ferrari i Mercedes będą starali zakwalifikować się do Q3 na ogumieniu ultra miękkim – wyjaśnił Holender.

Moc silnika Renault nadal nie pozwala zespołowi Red Bull Racing na równą walkę z Mercedesem i Ferrari podczas kwalifikacji. Niemniej jednak Max Verstappen zdołał wywalczyć miejsce w drugim rzędzie, które daje szanse na dobry wynik w wyścigu.

Wycisnęliśmy wszystko co mogliśmy w kwalifikacjach. Wiedzieliśmy, że w Q3 będzie trochę trudniej, ale nadal byliśmy bardzo blisko. Weekend w naszym wykonaniu był bardzo dobry i w każdej sesji dokonywaliśmy progresu. Jestem bardzo zadowolony – dodał.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone