Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Vettel wierzy w pokonanie Red Bulla na ulicach Monte Carlo

Kierowcy zespołu Red Bull Racing zdominowali obie czwartkowe sesje treningowe na ulicznym torze w Monte Carlo, jednak Sebastian Vettel uważa, że w ten weekend może być szybszy.

To nie pierwszy raz w obecnym sezonie wyścigowym, kiedy zespół Ferrari nie prezentuje najlepszego tempa podczas treningów, a swoje prawdziwe oblicze prezentuje dopiero podczas kwalifikacji i wyścigu.

Jednak podczas pierwszych dwóch treningów na ulicznym obiekcie w Monako, Red Bull Racing prezentował bardzo dobre tempo, co potwierdzili swoimi okrążeniami, zarówno Daniel Ricciardo, jak i Max Verstappen.

Czy możemy być szybsi od Red Bulla? Dlaczego nie? - powiedział Sebastian Vettel po drugiej sesji treningowej.

Zawsze w piątek Red Bull wygląda na nieco silniejszy, więc zobaczymy, czy będzie jak zwykle.

Mieliśmy kilka piątkowych sesji treningowych, w których byli szybsi - skomentował, jednak dodał: Myślę, że powinniśmy patrzeć na siebie, co robimy i próbować odrabiać zadania domowe.

Kierowca Ferrari z numerem #5 skomentował także swoje przygotowania do ważnych sobotnich kwalifikacji oraz wyścigu.

W samochodzie czułem się komfortowo. Byłem dzisiaj zadowolony i mogłem się bawić, mimo że dużo się ślizgałem.

Jest trochę więcej zabawy niż na innych torach. Obiekt jest bardzo wymagający i nie ma miejsca na błędy. Ślizgałem się zbyt często, jednak dopóki wiesz, gdzie to się kończy i jak to się skończy, jest w porządku. Wiedziałem, że nie dotknę barier.

Teraz musimy zredukować poślizgi, a następnie powinniśmy być w dobrej pozycji. Myślę, że znajdziemy trochę więcej tempa - dodał niemiecki kierowca.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone