Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Vettel: W niedzielę walczymy o zwycięstwo

Sebastian Vettel nie ukrywał swojej radości z tego, że okazał się najszybszym kierową podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej.

Kierowca Ferrari rzutem na taśmę pokonał Lewisa Hamiltona, wykręcając czas o dwie dziesiąte sekundy lepszy. Ciekawostką jest fakt, że Vettel podczas ostatniego okrążenia nie uzyskał w żadnym z trzech sektorów rekordu, a mimo to uzyskał najlepszy czas. Sobotni triumf kwalifikacyjny Niemca jest dla niego dopiero pierwszym od zeszłorocznego GP Niemiec.

„Dzisiejszy wynik jest czymś wspaniałym. Ostatni raz zdobyłem pole position podczas ubiegłorocznego GP Niemiec, od którego minęło już jednak sporo czasu. Ostatnie weekendy w naszym wykonaniu nie należały do najlepszych, dlatego też dzisiejszy sukces jest bardzo ważny dla całego naszego zespołu” - powiedział Sebastian Vettel.

„Przed startem kwalifikacji wiedzieliśmy, że tor będzie sprzyjał dzisiaj w znaczącym stopniu naszej konstrukcji. Z każdym kolejnym kółkiem bolid spisywał się coraz lepiej. Dzisiejsza sesja była czystą przyjemnością, którą mógłbym powtórzyć jeszcze raz, tak dla zabawy”.

Kierowca Ferrari mimo sobotniego sukcesu jest świadomy, że przed zespołem Ferrari jest jeszcze ciężki wyścig, w którym będą musieli obronić swoją pozycję przed Lewisem Hamiltonem. To oczywiście będzie bardzo ciężkim zadaniem.

„Jesteśmy świadomi, że dzisiejsza wygrana to tylko część pracy, którą będziemy musieli w niedziele dokończyć. Podczas wyścigu będę starał się jak najbardziej odjechać Lewisowi, co oczywiście nie będzie łatwym zadaniem. Mam najlepszą pozycję startową, którą będę chciał zamienić w niedzielę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie” - podsumował kierowca Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone