Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Vettel: To będzie ciężki weekend dla zespołu Ferrari

Dotychczasowe starcia Ferrari z Mercedesem w tym sezonie są dość bolesne dla ekipy z Maranello. Sebastian Vettel uważa, że nadchodzący weekend w Monako będzie kolejnym trudnym starciem dla jego zespołu.

Głównym problemem Ferrari są wolne zakręty, których w Monako nie brakuje. Wyścig w Hiszpanii ukazał realną stratę Ferrari do srebrnych strzał w wolnych zakrętach, a Vettel i Leclerc stracili w trzecim, najbardziej krętym sektorze, do czasu Bottasa około sześciu dziesiątych, co w realiach F1 jest przepaścią.

"Weekend w Monako będzie dla nas bardzo trudny. Układ tego ulicznego toru składa się praktycznie z samych wolnych zakrętów, w których mamy spore problemy" - powiedział Sebastian Vettel.

"Hiszpania, a dokładnie trzeci sektor toru w Montmelo, dokładnie ukazał naszą realną stratę do Mercedesa oraz Red Bulla w wolnych zakrętach. Kolejnym problemem będą opony i ich przyczepność. Spodziewam się bardzo ciężkiego weekendu."

Wyścigi w Monako przeważnie nie należą do mało chaotycznych, a prawdopodobieństwo pojawienia się na torze samochodu bezpieczeństwa, jest niemalże stuprocentowe. W tym aspekcie swoją szansę wypatruje Sebastian Vettel, który będzie chciał w niedziele skorzystać z błędów rywali.

"Wyścigi w Monako są bardzo chaotyczne i często na torze pojawia się samochód bezpieczeństwa, to może być doskonała szansa, by w trakcie wyścigu przesuwać się stopniowo do przodu."

"Dwukrotnie wygrałem tutaj w mojej karierze i byłoby niesamowicie dopisać trzeci triumf w Monako do moich osiągnięć, jednak w aktualnej sytuacji jest to niestety mało prawdopodobne" - podsumował Niemiec.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone