Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Vettel: Stabilność przodu auta kluczem do zaskakującego pole position

Poprawione ustawienia samochodu pomogły Niemcowi zyskać więcej pewności za kierownicą swojego Ferrari i to pozwoliło mu zdobyć pięćdziesiąte pierwsze w karierze pole position.

Zespół Mercedes przed rozpoczęciem weekendu wydawał się być zdecydowanym faworytem GP Bahrajnu. Jednak sesja kwalifikacyjna pokazała, że różnice w czołówce są naprawdę niewielkie, a Ferrari uporało się z problemami, które trapiły ich podczas GP Australii.

Głównie pracowaliśmy na ustawieniach i nad zrozumieniem samochodu. Próbowaliśmy różnych rzeczy, ale oczywiście w trakcie weekendu nie ma dużo czasu. W Australii, na zdradliwym, wyboistym torze, którego poziom przyczepności się poprawiał, jest naprawdę trudno zmienić zbyt dużo i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Niemniej jednak po całym weekendzie, wyścigu mogłem powiedzieć znacznie więcej. Bardzo dobrze rozumiałem i czułem, co jest nie tak, porozmawialiśmy i zajęliśmy się tym – wyjaśnił czterokrotny mistrz świata.

Ogólnie byłem zadowolony w ten weekend z tego, jak samochód odpowiadał i szczególnie przód. Można to zobaczyć w wynikach, ale myślę, że dobrą informację jest to, że jesteśmy znacznie bliżej we wszystkich warunkach, gdy spojrzy się na wszystkie sesje. Myślę, że przede wszystkim po GP Australii zaskakujące jest to również dla nas, że jesteśmy tak konkurencyjni.

Sebastian Vettel zmagał się z problemami dotyczącymi stabilności przodu auta SF71H przez tak naprawdę cały weekend w Australii, ale jak widać już w Bahrajnie ten problem został rozwiązany. Do niedzielnego wyścigu obaj kierowcy Ferrari wystartują z pierwszego rzędu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone