Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Vettel przeciwny wprowadzeniu czwartej sesji kwalifikacyjnej

Sebastian Vettel skrytykował plany zmiany formatu kwalifikacji o poszerzenie do czterech sesji, co może zostać wprowadzone na sezon 2019.

Włodarze Formuły 1 zastanawiają się nad wprowadzeniem czwartej sesji kwalifikacyjnej, która ma podnieść atrakcyjność kwalifikacji, jednak innego zdania jest kierowca Ferrari.

Zastanawiam się o czym porozmawiamy za dziesięć lat. Będziemy dyskutowali o Q9 u Q10? Czy to ma sens? Prawdopodobnie nie - przyznał na konferencji prasowej Sebastian Vettel.

Może powinniśmy zmniejszyć liczbę sesji. Moja osobista opinia jest taka, że w dzisiejszych czasach potrzebujemy zbyt wiele rozrywki, aby być szczęśliwymi. Byłoby miło, gdyby także było czegoś mniej.

Niemiec powiedział także, że ciekawszym formatem byłaby godzinna sesja, podczas której kierowcy mogliby pokonać większą liczbę okrążeń, podobnie jak miało to miejsce, po raz ostatni na Suzuce w 2002 roku.

Moje ulubione kwalifikacje to te, które były wcześniej, kiedy była godzinna sesja i mogłeś robić to, co chcesz.

Oczywiście kwalifikacje dla niektórych osób nigdy nie będą tak ekscytujące, jak wyścig, ale dla niektórych są bardziej ekscytujące. Zależy od gustu.

Uważam jednak, że chodzi o to, aby uzyskać idealne okrążenie i nie sądzę, aby miało znaczenie, ile jest sesji kwalifikacyjnych. Teraz mamy trzy, a tym na co ludzie najbardziej zwracają uwagę, jest ostatnia, więc jeśli masz Q4, Q5, Q6, czy Q7, to co się zmieni? - dodał niemiecki kierowca.

Zmianę formatu jako ciekawym wyzwaniem określił Esteban Ocon, który przyznał, że może to pomóc zespołom ze środka stawki, jednak prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia dla trzech najlepszych ekip.

To może być dobre wyzwanie dla zespołów ze środka stawki. Możesz mieć dwóch kierowców w Q4, więc mogłoby być ciekawie, jednak nie wiem, czy zmieniłoby się coś dla topowych zespołów. Prawdopodobnie byłoby tak samo - dodał Esteban Ocon.

Cztery sesje kwalifikacyjne byłyby lepszą rozrywką dla kibiców, według Stoffela Vandoorne'a z zespołu McLaren i mogłyby pozmieniać kolejność na czele stawki.

Po raz pierwszy słyszę o tym formacie. Dla kibiców byłoby więcej rozrywki, a kierowcom dałoby więcej szans. Zmiana może wymieszałaby trzy najlepsze zespoły i zwiększyło ryzyko awansu do finałowej sesji kwalifikacyjnej - przyznał Stoffel Vandoorne.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone