Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Vettel podekscytowany wywalczeniem pole position do domowego Grand Prix

Sebastian Vettel już na początku kwalifikacji był przekonany, że wywalczy pierwszą lokatę startową do swojego domowego wyścigu o Grand Prix Niemiec na torze Hockenheimring.

Kierowca Ferrari po pierwszym przejeździe w finałowej sesji kwalifikacyjnej plasował się na czele zestawienia, jednak jego najbliższy rywal, kierowca zespołu Valtteri Bottas, był bardzo bliski prowadzenia, co mu się finalnie udało, po jego ostatnim kółku.

Niemiecki kierowca osiągnął jednak rekordowy czas okrążenia w postaci 1:11.212 w swoim ostatnim przejeździe, co pozwoliło wyprzedzić drugiego w zestawieniu Valtteriego Bottasa o ponad dwie dziesiąte sekundy.

Czułem w Q1, że samochód da radę - powiedział po kwalifikacjach Vettel. Czasem po prostu wiesz, jednak nadal musisz to zrobić.

Wiedziałem, że na ostatnie okrążenie miałem jeszcze zapas i udało mi się wycisnąć wszystko. Po prostu było coraz lepiej!

Wywalczenie pierwszej lokaty startowej do domowego wyścigu było dla Vettela bardzo ważne, jak również doping niemieckich kibiców, którzy zjawili się na torze Hockenheimring z barwami narodowymi oraz barwami zespołu Ferrari.

Niesamowitym było zobaczyć tyle czerwonych flag, flag Ferrari, tak dużo wsparcia - niemieckich flag na całym torze. Nadal mam w sobie jeszcze trochę adrenaliny, jednak jestem bardzo szczęśliwy - dodał.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone