Vettel: Nie zgadzam się z decyzją sędziów

Sebastian Vettel uważa, że decyzja o przyznaniu mu 5-sekundowej kary była niesłuszna i pozbawiła go w dniu dzisiejszym pewnego zwycięstwa. Niemiec zaznacza również, że przejechał wspaniały wyścig, w którym bolid Ferrari prezentował znakomite tempo.

„Odnośnie incydentu z Lewisem - na wejściu w zakręt uciekł mi tył samochodu, co spowodowało mój wyjazd poza tor. Wszyscy wiemy, że wjazd na trawę powoduje utratę przyczepności. Po powrocie na tor chciałem szybko odzyskać pełną kontrolę nad bolidem, aż zobaczyłem Lewisa w lusterkach. Nie czuje, że zrobiłem coś źle. Nie mogłem się w tej sytuacji zachować inaczej” - wyjaśniał Sebastian Vettel.

„Nie zgadzam się oczywiście z decyzją sędziów. Dziwnie czuję się po minięciu linii mety jako pierwszy, a tak naprawdę jestem drugi. Kocham to, co robię. Kocham ten sport. Uwielbiam rozmawiać z emerytowanymi kierowcami. Chciałbym ścigać się w ich czasach, kiedy to walka na torze była dozwolona”.

Mimo wielkiego dramatu kierowca Ferrari dostrzega pozytywy dzisiejszego wyścigu.

„Cały wyścig bardzo mocno naciskałem, co przekładało się na bardzo dobre tempo w moim wykonaniu. Dzisiejszy dzień można zaliczyć do pozytywnych, nie licząc oczywiście decyzji sędziów, która obnażyła mnie z wygranej. Cieszy również fakt, że w trakcie wyścigu udało się odpierać ataki Mercedesa” - zakończył niemiecki kierowca Ferrari.