Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Vettel: Nie zamierzam odchodzić na emeryturę

Sebastian Vettel dał jasno do zrozumienia, że nie ma na razie najmniejszego zamiaru kończyć swojej kariery w Formule 1. Ciągle jest bowiem „wystarczająco młody", by się ścigać.

Tegoroczny sezon Formuły 1 był chyba najtrudniejszym w karierze dla Sebastiana Vettela. Odkąd w 2015 roku przeszedł do Ferrari, mogliśmy zauważyć, nie od razu widoczny, ale jednak systematyczny spadek jego formy. Z niedoścignionego i dominującego w stawce kierowcy Red Bulla, z którym zdobył 4 tytuły mistrzowskie, stał się weteranem, zdeklasowanym przez młodego i utalentowanego partnera z ekipy, któremu po wielu bojach, był zmuszony oddać pozycję lidera zespołu. Na dodatek on sam zaczął też popełniać na torze błędy, o które nikt nigdy nie był w stanie go podejrzewać. Jego pogarszające się wyniki wzbudziły poważne podejrzenia, że Sebastian Vettel zamierza zakończyć swoją karierę.

Sam Niemiec jednak szybko je zdementował i wciąż wyraźnie podkreśla, że ufa w swoją przyszłość w Scuderii Ferrari i ciągle marzy o zdobyciu tytułu mistrzowskiego w jej barwach. Nie widzi również realnego powodu, dla którego miałby zrezygnować ze startów. Nie wierzy także w górną granicę wiekową, po przekroczeniu której kierowca powinien odejść na emeryturę. W 2020 roku Vettel skończy 33 lata.

Nie. Zdecydowanie nie. Myślę, że wiek nie jest decydujący dla nas, kierowców, i ważny tak jak w innych dyscyplinach sportowych. Jeśli nadal jesteś w tym dobry, jesteś wystarczająco młody, by się ścigać” – powiedział Niemiec.

Nie zamierzam odchodzić na emeryturę w najbliższej przyszłości. Naprawdę lubię się ścigać” – dodał.

Przyznał jednak, że jego obecne położenie zmusza go do myślenia o swojej przyszłości bez Formuły 1.

To normalne, że w pewnym punkcie swojej kariery, po 12 latach tak, jak ja, myślisz o przyszłości i zastanawiasz się, co będzie dalej. Uważam, że jest to bardzo ważne, bo nie sadzę, że rozsądnym jest porzucić coś, co zadecydowało o twoim życiu w tak wielkim stopniu i nie mieć pomysłu, jak żyć dalej”.

Dla mnie jest jasne, że jeśli odejdę z Formuły 1, to już do niej nie wrócę. Chcę odejść, wiedząc, że to właściwy dla mnie moment. Nie ma odwrotu” – zakończył czterokrotny mistrz świata.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone