Formuła 1

Sebastian Vettel - Ferrari

Vettel: Nie będę miał problemów ze snem po tym wypadku

Kierowca Ferrari nie czuje się winny rozbicia samochodu i w konsekwencji wycofania się z GP Niemiec.

Sebastian Vettel z komfortową przewagą prowadził w swojej domowej rundzie, lecz jego szczęście skończyło się na 52 okrążeniu, kiedy to na nawrocie w sekcji stadionowej stracił kontrolę nad swoją maszyną i będąc już tak naprawdę pasażerem w tej całej sytuacji uderzył w barierę. Do tego incydentu doszło na mokrej nawierzchni, a kierowca Ferrari podobnie jak znaczna część stawki podążał na oponach typu slick.

Będąc w barierze uświadomiłem sobie, że już stamtąd się nie wycofam, więc jakbym mógł tego uniknąć? Nie uważam, żeby był to znaczący błąd, ale miał ogromny wpływ na wyścig, ponieważ musieliśmy się wycofać. Niemniej jednak nie będę miał problemów z zaśnięciem, a to dlatego, że wiem, co zrobiłem źle. To rozczarowujące, ponieważ wszystko do tego momentu było naprawdę przyjemne. Nie potrzebowaliśmy deszczu – skwitował czterokrotny mistrz świata.

Pomimo negatywnych rozstrzygnięć, Ferrari przez cały weekend na torze Hockenheimring prezentowało niewiarygodne wręcz osiągi. To niewątpliwie jest bardzo pocieszająca wiadomość dla Sebastiana Vettela.

Mamy konkurencyjne auto, więc możemy czuć się bardziej pewnie niż ktokolwiek inny. To był bardzo pozytywny weekend, z tylko jednym wyjątkiem, którym popełniłem błąd. Chciałbym przeprosić zespół, wykonali wszystko dobrze, a potem wszystko było w moich rękach. Mały błąd, ogromne rozczarowanie.

Sebastian Vettel stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców na rzecz Lewisa Hamiltona.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone