Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Vettel musiał zaryzykować by wygrać wyścig na Silverstone

Sebastian Vettel po wygranej w GP Wielkiej Brytanii powiedział że musiał podjąć ryzyko, wyprzedzając kierowcę Mercedesa Valtteriego Bottasa, aby zwyciężyć w niedzielnym wyścigu na torze Silverstone.

Do bezpośredniej walki między kierowcami Ferrari i Mercedesa doszło po dwóch neutralizacjach, po incydentach, które miały miejsce w drugiej części wyścigu.

Wszystko wskazywało na to, że Vettel bardzo szybko poradzi sobie z Bottasem, jednak wolna przestrzeń na torze przed Finem spowodowała, że kierowca Ferrari musiał dużo zaryzykować, aby stanąć na najwyższym stopniu podium.

Miałem przewagę w oponach, ale to Valtteri miał przed sobą czysty tor, co pozwalało mu na czystą jazdę przez kolejne okrążenia - powiedział Sebastian Vettel.

Pomiędzy zakrętami 4-6 wiedziałem że muszę "zaskoczyć" i próba wyprzedzenia zakończyła się powodzeniem. Kiedy byłem przed nim, oczywiście mogłem wykorzystać tę przewagę, aby wyciągnąć lukę i kontrolować stamtąd wyścig - dodał Niemiec.

Dzięki manewrowi z końca wyścigu, kierowca Ferrari odniósł swoje pięćdziesiąte pierwsze zwycięstwo w karierze i umocnij się na fotelu lidera mistrzostw świata, notując osiem punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji kierowcą Mercedesa Lewisem Hamiltonem.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone