Formuła 1

Sebastian Vettel - Ferrari

Vettel: Mogliśmy poradzić sobie lepiej

Niemiec określił swój występ podczas kwalifikacji do GP Singapuru jako niewystarczająco dobry.

Sebastian Vettel wkraczał w decydującą fazę weekendu na torze Marina Bay z półsekundową przewagą, lecz ostatecznie w Q3 przegrał rywalizację nie tylko z Lewisem Hamiltonem, lecz również z Maxem Verstappenem.

Z pewnością nie jestem zadowolony z tego, jak ten dzień przebiegał. Kwalifikacje nie były dla nas tak przyjemne jak powinny, inni oczywiście wykonali robotę lepiej niż my. Dlatego właśnie zajmujemy trzecią pozycję. Nie jestem zmartwiony stratą do Hamiltona, po prostu to nie pokazuje jak jesteśmy silni. Rozczarowuje to, że nie osiągnęliśmy maksimum naszego pakietu – powiedział kierowca Ferrari.

W Q1 Sebastian Vettel miał komfortową przewagę nad rywalami, lecz w środkowym segmencie kwalifikacji ekipa z Maranello popełniła błąd pozwalając swoim kierowcom na wyjazd na oponach ulatramiękkich. Niemiec pomimo korka zdołał wywalczyć miejsce w Q3.

W finałowym segmencie „czasówki” Sebastian Vettel został pokonany przez Lewisa Hamiltona, a podczas drugiego przejazdu nie zdołał poprawić swojego czasu okrążenia.

Liczyliśmy na więcej niż trzecie miejsce. Lewis miał dobre okrążenie, chciałbym mu pogratulować, ale nie uważam, że był nie do pokonania. Sposób, w który skomponowałem kwalifikacje… było trudno uzyskać rytm. Zmagałem się w Q1, Q2 i Q3. Jak mówiłem wcześniej, inni wykonali lepszą robotę, wliczając w to Lewisa jako indywidualność oraz ich jako zespół. Nie chcę niczego odbierać Lewisowi, ale mogliśmy poradzić sobie lepiej. Nie sądzę, aby był sens we wkraczaniu w detale… być może chodzi o przygotowywaniu okrążenia na kwalifikacje, ale ostatecznie miałem swoje okrążenia, które nie były wystarczająco dobre lub bliskie – wyjaśnił.

Sebastian Vettel wyruszy do GP Singapuru z trzeciej pozycji. Jego strata w klasyfikacji generalnej do Lewisa Hamiltona wynosi 30 punkty.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone