Vettel: Miałem dziś szanse na zdobycie pierwszego pola

Sebastian Vettel, który ukończył sobotnie kwalifikacje na trzeciej pozycji, uważa swój wynik za bardzo pozytywny. Niemiecki kierowca po zakończeniu kwalifikacji w bardzo pozytywnych słowach wypowiadał się o wprowadzonych poprawkach, które w sobotę zaczęły działać zgodnie z przewidywaniami.

Kierowca Ferrari jest zdania, że gdyby nie jego błędy z trzeciej części kwalifikacji, to właśnie on mógłby startować do niedzielnego wyścigu z pierwszego pola.

"Trzeci segment czasówki rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze, ale ostatnia próba nie przebiegła zgodnie z moimi założeniami. Straciłem trochę czasu w pierwszym sektorze, co zmusiło mnie do odrabiania straty w drugim i trzecim. Podejmowałem bardzo duże ryzyko, które jednak nie przyniosło pozytywnego wyniku" - powiedział Sebastian Vettel.

"Samochód spisywał się dziś bardzo dobrze i miałem szanse na zdobycie pierwszego pola, ale ostatecznie rozpocznę wyścig z trzeciego miejsca."

"Dzisiejszy wynik to dla naszego zespołu fantastyczna sprawa. Mamy samochody na P1 i P3, co przed weekendem wydawało się niemożliwe do wykonania. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy tak silni w ten weekend. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi wyścigami. Wprowadzone poprawki zaczynają działać zgodnie z założeniami, ale nie jest to jeszcze maksimum tego, co możemy z nich wyciągnąć."

"Przed nami trudny wyścig, ponieważ tempo wyścigowe rywali jest bardzo dobre, ale postaramy się wraz z Leclerkiem dowieźć jak najlepsze pozycje do mety" - podsumował niemiecki kierowca.