Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Vettel: Mercedes jest faworytem w kwalifikacjach

Sebastian Vettel stwierdził po piątkowych treningach, że zespół Ferrari nadal zmaga się z dużymi problemami w zakrętach. Niemiec powiedział również, że w sobotę ekipa z Maranello będzie testować kilka innych ustawień, z których zespół wybierze najlepszą konfigurację pod kwalifikacje oraz wyścig.

Nasza konstrukcja jest bardzo mocna na długich prostych, gdzie nadrabiamy do ekipy Mercedesa. Nadal jednak mamy spory problem w zakrętach, gdzie tracimy sporo czasu. Jutro będziemy sprawdzać jeszcze kilka różnych ustawień i zobaczymy, jak nasz bolid będzie się zachowywał. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć odpowiednie ustawienia przed rozpoczęciem kwalifikacji” - powiedział Sebastian Vettel.

Mimo dużego progresu zespołu Ferrari, który został dokonany między piątkowymi treningami, Sebastian Vettel nie ma złudzeń, że to Mercedes będzie głównym faworytem do wygrania kwalifikacji.

„Poprawiliśmy się znacząco względem pierwszego treningu. Jednak patrząc na zespół Mercedesa i ich tempo na pojedynczych okrążeniach, to właśnie oni będą faworytami do zwycięstwa w kwalifikacjach” - podsumował Niemiec.

Patrząc obiektywnie na wyniki piątkowych treningów, śmiało można stwierdzić, że w kwalifikacjach czekają nas wielkie emocje i Ferrari może pierwszy raz w tym sezonie wyprzedzić Mercedesa w tej części weekendu. Problemy dla włoskiego zespołu mogą się jednak zacząć w niedziele, gdzie tempo broniącej tytułu ekipy na długich przejazdach jest bezkonkurencyjne. Warto zaznaczyć, że zespół Ferrari nie testował w piątek opon oznaczonych białym paseczkiem. Wynika to z faktu, iż jego kierowcy mają do swojej dyspozycji tylko po jednym komplecie twardego ogumienia.

Przypomnijmy również, że rok temu zarówno kwalifikacje, jak i wyścig wygrał Sebastian Vettel.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone