Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Vettel: Liczę na problemy Red Bulla w wyścigu

Czwarty zawodnik sobotnich kwalifikacji, Sebastian Vettel twierdzi, że ciągłe problemy Red Bulla z niezawodnością bolidów, mogą być ważnym czynnikiem, który może przybliżyć go do zwycięstwa podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Meksyku.

Na ten moment, prócz piątkowych problemów w bolidzie Maxa Verstappena z hydrauliką, weekend przebiega idealnie dla zespołu z Milton Keynes. Verstappen i Ricciardo zdominowali do tej pory wszystkie sesje podczas weekendu w Meksyku, jednak zespół Red Bull Racing już wielokrotnie w tym sezonie miewał problemy ze swoimi bolidami, w czym swoją szansę przed niedzielnym wyścigiem widzi kierowca Ferrari Sebastian Vettel.

Patrząc na przebieg obecnego sezonu, możemy pochwalić się najlepszą niezawodnością w stawce. Patrząc na tempo Red Bulla podczas obecnego weekendu, będzie ciężko ich pokonać, jednak kilkukrotnie już w tym sezonie, ich zespół pokonał sam siebie - powiedział Sebastian Vettel.

Wyścig w Meksyku jest bardzo długi i bardzo wymagający, zarówno dla kierowców, jak i opon. Red Bull znakomicie dba o ogumienie na tym torze, co na pewno daje im przewagę nad resztą stawki i może przybliżyć do sukcesu w niedziele.

Zespół Ferrari może pochwalić się osiąganiem najwyższych prędkości na prostych w Meksyku, jednak zespół z Maranello ma problemy z dociskiem w zakrętach, przez co byli wyłączeni z walki o pierwszą linię przed niedzielnym wyścigiem.

Musimy popracować nad naszą aerodynamiką, jesteśmy bardzo szybcy na prostych, lecz odbija się to kosztem docisku w zakrętach. Tor w Meksyku nie jest obiektem, na którym liczy się prędkość maksymalna, ten tor wymaga dużej siły docisku, przez co Red Bull jest taki mocny na tym obiekcie - dodał niemiecki kierowca.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone