Formuła 1

Sebastian Vettel - Ferrari

Vettel: Krytyka nudnych wyścigów krótkowzroczna

Kierowca Ferrari odpowiadając na zarzuty dotyczące niezbyt emocjonujących ostatnich zawodów Formuły 1 oskarżył dziennikarzy o krótkowzroczność.

Za nami dwie ubogie w zaciętą rywalizację rundy. Podczas GP Monako nie doszło tak naprawdę do żadnego manewru wyprzedzania, co nie było specjalnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że tor uliczny w Monte Carlo jest bardzo wąski i naprawdę trudno sobie wyobrazić sytuację, w której dwie maszyny pokonują jakikolwiek fragment tego obiektu obok siebie.

Niewiele lepiej pod tym względem było w Kanadzie. Pierwsza trójka minęła linię mety dokładnie w tej samej kolejności, co wystartowała. Natomiast Daniel Ricciardo znalazł się przed Lewisem Hamiltonem tylko dzięki szybszemu pit stopowi.

Pytany o to, dlaczego wyścig nie był ekscytujący, Niemiec odparł: Nie ma powodu, abym nawet szukał odpowiedzi. Media powinny pisać o czymś innym. Uważam, że nieuzasadnionym jest krytykowanie ścigania albo tego wyścigu. Nie wiem, czy było to nudne. Z mojego punktu widzenia, nadal jest trudno, bez znaczenia, w jakim miejscu się znajdujesz. Nie lubię tego… I nie wiem dlaczego dziś ludzie są tak krótkowzroczni. Mamy za sobą siedem wyścigów w tym roku, niektóre były fenomenalne, inne nudne.

W tym tygodniu zaczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej i obiecuję wam, że będzie wiele nudnych meczów, ale nadal ludzie będą je oglądać, ponieważ niektóre z nich będą niesamowite. To jest coś, na co czekamy, ale nie występuje nieprzerwalnie. Wykonujemy naszą pracę w aucie i gdy tylko możemy walczyć, to właśnie tak robimy, ale czasami w naszymi interesie jest unikanie tego i odjechanie rywalom, by nie dać się wyprzedzić.

Sebastian Vettel po zwycięstwie w GP Kanady objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej z przewagą jednego punktu nad Lewisem Hamiltonem. Kierowca Ferrari w tym sezonie wygrał już trzy wyścigi, o jeden więcej niż Brytyjczyk oraz Daniel Ricciardo z zespołu Red Bull Racing.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone