Vettel: Jestem zadowolony z moich dotychczasowych wyników

Sebastian Vettel, który ostatni raz stanął na najwyższym stopniu podium podczas zeszłorocznego GP Belgii i tak uważa, że jest zadowolony ze swoich dotychczasowych wyników.

Czterokrotny mistrza świata pomimo odebrania mu zwycięstwa podczas wyścigu w Kanadzie oraz ostatnich słabych jak na niego wyników uważa, że nie czuje się sfrustrowany. W ubiegłym roku Sebastian Vettel na tym etapie sezonu miał już na swoim koncie trzy zwycięstwa. W obecnym sezonie kierowca Ferrari nie stanął natomiast na najwyższym stopniu podium ani razu.

Nie jestem sfrustrowany. To nie jest tak, że byliśmy murowanymi kandydatami do zwycięstwa w ostatnich piętnastu wyścigach i ich nie wygraliśmy. Gdyby tak było, to faktycznie mógłbym być lekko sfrustrowany. W obecnym sezonie powinniśmy mieć już na swoim koncie dwa zwycięstwa. Niestety nadal mamy zerowy dorobek punktowy w bieżącym sezonie. Przed nami sporo pracy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by odnieść jak najszybciej pierwsze zwycięstwo w tym sezonie” - powiedział Sebastian Vettel.

Niemiec jest jednak zadowolony ze swoich dotychczasowych wyników, które na pozór nie wydają się zbyt rewelacyjne, patrząc na aspiracje ekipy z Maranello.

Wszystko zależy od perspektywy, z której patrzymy wstecz, ale ogólnie jestem zadowolony z moich dotychczasowych wyników. Zawsze należy pozostawić sobie margines błędu ze świadomością, że coś można było zrobić lepiej i w przyszłości poprawić formę na danym torze”.