Formuła 1

Sebastian Vettel i Charles Leclerc - Scuderia Ferrari oraz Antonio Giovinazzi - Alfa Romeo Racing

Vettel: GP Włoch to dla nas najważniejszy wyścig w roku

Sebastian Vettel jest bardzo optymistycznie nastawiony przed rozpoczynającym się weekendem wyścigowym na torze Monza.

Zdaniem czterokrotnego mistrza świata Ferrari w ten weekend może powalczyć o drugie zwycięstwo z rzędu. Niemiec zaznacza, że kluczem do niedzielnego sukcesu będzie kolejny raz odpowiednie zarządzanie oponami, które jest słabą stroną ekipy z Maranello.

"Tor Monza posiada podobną charakterystykę do toru Spa-Francorchamps, która bardzo odpowiada naszej tegorocznej konstrukcji. W związku z tym będziemy w ten weekend bardzo mocni, ale rywale również nie będą stali w miejscu" - powiedział Sebastian Vettel.

"Kluczem do sukcesu kolejny raz będą opony i ich odpowiednie zarządzanie. Jeżeli będziemy nimi zarządzać w odpowiedni sposób, to powinniśmy wygrać drugi wyścig z rzędu, ale w Formule 1 wszystko może się jednak zdarzyć, więc nic nie możemy brać za pewnik."

Vettel dodał także, że Grand Prix Włoch pozostaje najważniejszym wyścigiem dla Ferrari i włoskich kibiców, co będą chcieli uczcić w niedzielne popołudnie.

"GP Włoch zawsze było najważniejszym wyścigiem dla Ferrari i tak jest również w tym roku. Tysiące kibiców Ferrari, którzy są tutaj z nami przez cały weekend, wytwarzają niesamowitą atmosferę, która motywuje nas do dalszej ciężkiej pracy. W niedzielę zrobimy wszystko, żeby to właśnie bolid Ferrari minął linię mety jako pierwszy" - podsumował czterokrotny mistrz świata.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone