Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Vettel: Ciężko powiedzieć czy Leclerc jest najtrudniejszym rywalem w mojej karierze

Sebastian Vettel przyznał przed weekendem wyścigowym w Japonii, że jest za wcześnie, aby uznawać jego zespołowego kolegę Charlesa Leclerca za najtrudniejszego rywala w jego dotychczasowej karierze w Formule 1.

Czterokrotny mistrz świata w tegorocznej rywalizacji zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji kierowców. Niemiec traci do swojego kolegi z zespołu 21 punktów. Przewaga Monakijczyka nad Vettelem wzrosła po wyścigu o Grand Prix Rosji, kiedy to starszy z kierowców zespołu Ferrari musiał się wycofać z rywalizacji przez awarię MGU-H w swoim samochodzie.

Trzeba jednak przyznać, że forma Charlesa Leclerca po przerwie wakacyjnej znacznie wzrosła. 21-latek do tej pory wygrał wszystkie sesje kwalifikacyjne, począwszy od Grand Prix Belgii, gdzie oprócz wywalczenia pole position, kierowca z Monako świętował swoje pierwsze zwycięstwo w F1.

Świetne wyniki i równa forma mistrza Formuły 2 z sezonu 2017 spowodowała, że w środowisku Formuły 1 zaczęły pojawiać się pytania: Czy Charles Leclerc to najbardziej wymagający kolega z zespołu w karierze Sebastiana Vettela? Sam zainteresowany postanowił zabrać głos w tej sprawie.

"Myślę, że jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić" – przyznał Vettel. "Z pewnością jest bardzo szybki i sądzę, że nikt nie ma w tej kwestii wątpliwości. Niesprawiedliwe byłoby jednak teraz o tym mówić względem moich poprzednich kolegów z zespołu, którzy mieli dużo więcej doświadczenia od Charlesa."

Vettel przyznał również, że cieszy się, iż ma mocnego rywala w swoim zespole, gdyż dzięki temu nadal ma motywację, aby być najlepszym kierowcą na świecie.

"Każdy zawodnik chce pokonać kolegę z drużyny. Tak było przez wszystkie lata moich startów w F1. Pamiętam, że w Formule 3 miałem trzech kolegów w jednym zespole. Wyścigi to gra i każdy kierowca od najmłodszych lat był uczony, żeby dążyć do bycia lepszym od swojego zespołowego partnera."

"Oczywiście nadal mam szanse, aby wyprzedzić Leclerca w klasyfikacji kierowców, ale to będzie bardzo trudne zadanie" – dodał czterokrotny mistrz świata.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone