Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen zaskoczony konkurencyjnością bolidu RB14 podczas piątkowych treningów

Max Verstappen osiągnął najlepszy i zarazem rekordowy czas okrążenia podczas drugiego piątkowego treningu na torze Hockenheimring, co dało mu pierwsza lokatę, choć niewielką przewagę nad kierowcami Mercedesa oraz Ferrari.

Holender swoje najszybsze kółko pokonał w czasie 1:13.085, co okazało się miłą niespodzianką dla samego kierowcy, który podkreślił, że balans bolidu odegrał tu bardzo duża rolę, choć dodał, że trzeba pamiętać, że to tylko piątek.

Podsumowując, całkiem dobry piątek. Czuję, że mamy dobry balans, który dał nam pierwszą lokatę w drugim treningu - powiedział Max Verstappen.

To była miła niespodzianka, gdy już na początku byliśmy konkurencyjni, jednak trzeba pamiętać, że to tylko piątek. Inni będą szybsi w przypadku kwalifikacji.

Przed jutrem wyglądamy na konkurencyjnych, jednak musimy poczekać i zobaczyć, jak będzie wyglądała pogoda, ponieważ może mieć to duży wpływ.

Podczas długich przejazdów w bolidzie z numerem #33 doszło jednak do niewielkiego problemu, którym okazał się wyciek oleju. Kierowca Red Bulla przyznał jednak, że kilka dodatkowych okrążeń pod koniec sesji dały jasny sygnał, że bolid sprawuje się dobrze i po problemie nie pozostał żaden ślad.

Nie miałem jeszcze okazji pokonać długiego przejazdu, jednak na chwilę obecną odczucia są dobre. Straciliśmy kilka okrążeń ze względu na mały wyciek oleju, ale szybko to naprawiono i udało mi się pod koniec sesji przejechać kilka kółek, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Ciasne sekcje toru, sektory jeden i trzy pokazują nasze tempo i w nich czujemy się najlepiej. Miejmy nadzieję, że jutro znajdziemy się w podobnej sytuacji - dodał Holender.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone