Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Tor w Brazylii nie pasuje Red Bullowi

Holenderski zawodnik zespołu Red Bull Racing, Max Verstappen, nie może doczekać się nadchodzącego weekendu w Brazylii. Jak mówi sam zainteresowany, ten tor będzie dużym wyzwaniem dla bolidów Red Bulla, ponieważ charakterystyka nie odpowiada ich tegorocznym maszynom.

W ubiegłym roku Red Bulle nie zaprezentowały oszałamiającej formy na torze Interlagos, gdzie zajęli miejsca poza czołową piątką. Verstappen jednak patrzy z optymizmem na zbliżający się weekend i liczy na powtórkę z 2016 roku, kiedy udało mu się podczas deszczowego wyścigu stanąć na najniższym stopniu podium.

Patrząc na układ toru i jego zróżnicowane położenie, mogę śmiało stwierdzić już przed weekendem, że będzie to ciężkie Grand Prix dla naszych bolidów, jednak patrząc na 2016 rok oraz wyścig w Meksyku, może się wszystko wydarzyć - powiedział Max Verstappen.

Na torze Interlagos stoczyłem kilka ciekawych walk i liczę mocno, że również w nadchodzącą niedzielę wyścig będzie bardzo ekscytujący, zarówno dla mnie, jak i dla miejscowej publiki, która jest niesamowita.

Verstappen przyznał również że bardzo smakuje mu lokalna kuchnia, lecz jest świadomy, że cały czas musi obserwować swoją wagę aż do zakończenia sezonu na torze Yas Marina w Abu Zabi.

W Brazylii jedzenie jest naprawdę wyśmienite, najbardziej polecam każdemu odwiedzenie restauracji Churrascaria, gdzie podają niesamowite grillowane potrawy.

Chociaż zbliża się koniec sezonu, nadal muszę uważać na to co jem, aby zachować formę, co jest trochę przykre, ponieważ chciałbym w większym stopniu nacieszyć się lokalną kuchnią - dodał Holender.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone