Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen pozytywnie nastawiony po piątkowych treningach na torze Monza

Max Verstappen jest pozytywnie nastawiony po piątkowych treningach na torze Monza, choć świadomy jest, że pod względem czystej prędkości na prostych zarówno Mercedes, jak i Ferrari pozostają poza zasięgiem bolidu Red Bulla.

Holender niezależnie od wyniku sobotnich kwalifikacji, niedzielny wyścig rozpocznie z końca stawki. Pomimo tego liczy na co najmniej zdobycie punktów, a nawet na miejsce w pierwszej piątce.

"Samochód spisywał się bardzo dobrze. Wszystko szło gładko także z silnikiem, więc jestem pozytywnie nastawiony" - powiedział Verstappen.

"Nie mogę doczekać się niedzieli. Trudno będzie walczyć z Ferrari, czy Mercedesem, ale miejsce w pierwszej piątce jest jak najbardziej możliwe."

Kierowca Red Bulla podkreślił, że we wszystkich realizowanych dziś programach treningowych jego samochód spisywał się bardzo dobrze, pomimo że niedostatek mocy i prędkości maksymalnej jest tutaj bardzo mocno odczuwalny.

"Pomimo faktu, że wciąż brakuje nam prędkości maksymalnej na prostych, nasz samochód wydaje się konkurencyjny. Ćwiczyliśmy długie i krótkie przejazdy i wszystko jest w porządku, a to bardzo ważne, jeżeli chodzi o wyścig, w którym będziemy startować z końca stawki" - zakończył Holender.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone