Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Nie obchodzi mnie opinia Ocona

Kierowca Aston Martin Red Bull Racing, Max Verstappen powiedział, że nie obchodzi go zdanie francuskiego kierowcy i innych ludzi na temat sytuacji, która miała miejsca na torze, jak i podczas ważenia.

Chwilę po zakończeniu ceremonii na podium, Max Verstappen i Esteban Ocon udali się do pokoju sędziowskiego, do którego zostali wezwani po incydencie, do jakiego doszło zarówno na torze, jak i poza nim. Zła krew między kierowcami została jednak zażegnana, gdyż po spotkaniu z sędziami, kierowcy uścisnęli sobie dłonie.

Nie obchodzi mnie zdanie Ocona i ludzi na ten temat. On zawinił w tej sytuacji i przez jego nierozsądny manewr straciłem pewne zwycięstwo - powiedział Max Verstappen.

Wszyscy jesteśmy zawodowymi kierowcami, więc tym bardziej nie wypada na takim poziomie popełniać takich błędów. Wszyscy krytykują mnie za moje zachowanie po wyścigu, jednak dla mnie byłoby czymś dziwnym, gdybym świeżo po tym, co zrobił Ocon podszedł do niego i podał mu rękę.

Ocon był na świeższych oponach, miał lepsze tempo i oczywiście miał prawo mnie wyprzedzić, ale to jest Formuła 1, tutaj przez cały czas musisz być ostrożny, jak widać w przypadku Ocona.

Jego decyzja nie była prawidłowa i skończyło się to kolizją. Esteban dostał karę, więc myśle, że to wystarczy i ostudzi jego temperament na przyszłość - dodał Holender.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone