Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Musiałem obejść problem rozwarstwiających się opon

Max Verstappen odniósł pewne zwycięstwo na torze Red Bull Ring, choć obawiał się o stan swoich opon, które dosłownie na jego oczach rozwarstwiały się.

To było niesamowite - przyznał tryumfator GP Austrii. Bardzo ciężko było zarządzać oponami, naprawdę musieliśmy o nie dbać - rozwarstwianie było naprawdę duże. Udało nam się jednak utrzymać do końca. To niesamowite wygrać tutaj z Red Bullem na Red Bull Ringu przy tak licznej holenderskiej publiczności.

Tempo Red Bulla podczas wcześniejszych sesji w Austrii nie zapowiadało tak dobrego wyniku, zwłaszcza, że po kwalifikacjach Verstappen - najwyżej sklasyfikowany kierowca RBR - ruszał do wyścigu dopiero z piątego pola za Romainem Grosjeanem z ekipy Haas.

To było niespodziewane, zwłaszcza po naszym piątkowym tempie i dłuższych przejazdach. W trakcie pierwszego stintu dobrze nam szło. Starałem się jechać swój własny wyścig i zobaczyłem jak Valtteri znika w wyniku problemu. We właściwym momencie zjechaliśmy podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Byłem na prowadzeniu, utrzymywałem tempo. Nie czułem presji za mną. Daniel zmagał się z oponami, a Kimi był drugi. Starałem się nimi zarządzać, ale zobaczyłem, że moje opony po prostu się otwierają. Musiałem obejść ten problem i na szczęście udało mi się do końca wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Verstappen awansował na piątą pozycję.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone