Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Liczę, że dzięki nowemu silnikowi znikną moje problemy związane ze startami

Max Verstappen podczas weekendu na torze Monza będzie korzystać z najnowszej specyfikacji silnika Hondy w związku z czym do niedzielnego wyścigu ruszy z końca stawki.

Głównym problemem Maxa Verstappena w obecnym sezonie są starty, które nie wyglądają najlepiej w wykonaniu kierowcy Red Bulla. Holender liczy, że nowa specyfikacja silnika Hondy, którą otrzyma w ten weekend, pozwoli mu zażegnać wszelakie problemy związane z procedurą startową.

"W tym sezonie mamy spore problemy z procedurą startową. Wiemy, na czym polega problem, ale ciężko jest nam go rozwiązać. Pokładam duże nadzieje w nowej specyfikacji silnika Hondy, który być może pozwoli nam rozwiązać nasze problemy" - przyznał Max Verstappen.

"Problem polega głównie na odpowiedniej pracy sprzęgła, które w ostatnim czasie szwankuje, co przekłada się na zepsute starty w moim wykonaniu. Liczę, że będzie już tylko lepiej."

Kierowca Red Bulla zapytany o plan na niedzielny wyścig odpowiedział: "Moim głównym celem na niedziele jest przebijanie się systematycznie do przodu i zdobycie jak największej ilości punktów. Tor Monza jest bardzo szybkim obiektem, który posiada kilka miejsc do wyprzedzania, co powinno ułatwić mi zadanie."

Zdaniem kierowcy Red Bulla ostatni śmiertelny wypadek w Formule 2 był fatalnym zbiegiem okoliczności, a zmiany w motosporcie nie są aktualnie konieczne, ponieważ standardy bezpieczeństwa są obecnie bardzo wysokie. Max jest przeciwny również wprowadzaniu modyfikacji na torach, które mają poprawić poziom bezpieczeństwa.

"Wypadek na torze Spa był zbiegiem bardzo niefortunnych zdarzeń. To, co stało się było po prostu bardzo pechowe."

"Aktualny poziom bezpieczeństwa w motorsporcie stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego też jakieś drastyczne zmiany nie są aktualnie potrzebne."

"Jestem przeciwny również wprowadzaniu jakichkolwiek modyfikacji na aktualnych torach. Ryzyko jest częścią Formuły 1 i tego nie zmienimy, a takie działania dokładają tylko dodatkowej pracy" - podsumował Holender.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone