Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Jestem szybszym kierowcą niż Hamilton i Leclerc

Max Verstappen w rozmowie z De Telegraf kolejny raz wypowiedział się na temat kierowców dwóch czołowych zespołów. Tym razem kierowca Red Bulla stwierdził, że gdyby dysponował sprzętem takim jak Lewis Hamilton i Charles Leclerc, to byłby od nich szybszy o około dwie dziesiąte.

W bieżącym sezonie już wielokrotnie poruszany był temat najbliższej przyszłości Maxa Verstappena. Holender w pewnym momencie tego sezonu był bardzo mocno przymierzany do fotela w zespole Toto Wolffa. Ostatecznie jednak sprawa została zamknięta na etapie spekulacji. Max wraz ze swoim ojcem wielokrotnie zaznaczali, że jeżeli Red Bull nie zbuduje konkurencyjnego bolidu, to Max może odejść z ekipy z Milton Keynes. Kontrakt Maxa Verstappena wygasa wraz z końcem 2020 roku. Aktualnie nie wiadomo czy młody talent programu juniorskiego Red Bulla pozostanie w swojej rodzimej stajni, czy jednak poszuka szczęścia w innym konkurencyjnym zespole, który zapewni mu walkę o mistrzostwo. Kluczową sprawą w tej kwestii będzie przyszłoroczna konstrukcja Red Bulla.

Verstappen nie pierwszy raz w wypowiedziach medialnych próbuje reklamować swoje wysokie umiejętności. Tym razem kierowca Red Bulla uważa, że gdyby wskoczył do bolidu Lewisa Hamiltona lub Charlesa Leclerca, to mógłby prezentować lepsze tempo od tych kierowców. Holender zaznaczył również, że oglądał okrążenie kwalifikacyjne Leclerca z Singapuru i uważa, że było w nim dużo miejsca na poprawę czasu.

"Uważam, że gdybym mógł ścigać się w bolidzie Mercedesa lub Ferrari, byłbym szybszy od Leclerca i Hamiltona o około dwie dziesiąte" - powiedział Max Verstappen.

"Dokładnie przeanalizowałem okrążenie Leclerca z Singapuru i uważam, że było w nim dużo miejsca na poprawę. Nie chce wyjść na aroganta, ale każdy kierowca powinien myśleć, że jest najszybszy."

Zawodnik Red Bulla wygrał w tym sezonie dwa wyścigi oraz zdobył na Węgrzech swoje pierwsze pole position w karierze. Jak uważa sam zainteresowany, wielokrotnie w tym sezonie prezentował on lepszą formę niż jego samochód. Verstappen w związku z tegoroczną formą swojego zespołu coraz mocniej zaczyna wątpić w mistrzowskie aspiracje Red Bulla w sezonie 2020.

"Obiektywnie patrząc, w bieżącym sezonie wielokrotnie prezentowałem lepszą formę niż mój bolid. Wielu ludzi myśli, że jesteśmy w dobrej dyspozycji i blisko Ferrari oraz Mercedesa. Niestety w rzeczywistości nasza strata do czołówki jest dość spora."

"Przed przyjazdem do Singapuru miałem nadzieję, że w przyszłym roku będziemy walczyć o mistrzostwo. Niestety aktualnie nie jestem już tak optymistycznie nastawiony przed sezonem 2020. Musimy dokonać radykalnych ruchów, co pomoże nam w przyszłym roku" - podsumował Holender.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone