Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Jestem bardzo rozczarowany

Holenderski kierowca Red Bull Racing, który zdominował wszystkie trzy sesje treningowe i był głównym kandydatem do zdobycia pierwszego pola startowego, ostatecznie zdobył drugą pozycje startową, ustępując minimalnie swojemu zespołowemu koledze Danielowi Ricciardo.

Verstappen poinformował, że podczas kwalifikacji w jego bolidzie zaczęły występować problemy przypominające te z drugiej sesji treningowej.

To naprawdę rozczarowujące, ponieważ byłem najszybszy podczas wszystkich trzech sesji treningowych, a w kluczowym momencie nie dałem rady zdobyć pierwszego pola startowego - powiedział Max Verstappen.

Czułem się bardzo komfortowo w kwalifikacjach do czasu powrotu problemów z moim bolidem, podobnych do tych, jakie odczuwałem podczas piątkowych treningów. Czułem, że nie mogę wykorzystać swojego samochodu do granic możliwość, a to jest najważniejsze podczas ostatniej części kwalifikacji.

Kierowca Red Bulla uważa jednak, że kwestia prędkości maksymalnej nie będzie tak bardzo istotna podczas niedzielnego wyścigu oraz liczy na dowiezienie do mety dubletu dla swojego zespołu.

Kwestia prędkości maksymalnej powinna być w wyścigu mniej istotna niż podczas kwalifikacji, przez co możemy liczyć na dobry wyścig w naszym wykonaniu.

Biorąc pod uwagę nasze problemy z bolidem, których doświadczałem w piątek i sobotę, nadal uważam, że jesteśmy w bardzo dobrej formie i możemy powalczyć o zwycięstwo.

Cieszy mnie fakt, że pierwszy raz od 2013 roku udało się zdobyć pierwszy rząd dla naszych bolidów - dodał Holender.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone