Verstappen: Ferrari straciło swoją przewagę, ponieważ przestali oszukiwać

Max Verstappen, który ukończył niedzielną rywalizację na Circuit Of The Americas na trzeciej pozycji, nie krył swojego dużego zadowolenia z powrotu na podium.

Kierowca Red Bulla w końcówce wyścigu starał się wykorzystać świeżość swoich opon i zaatakować Lewisa Hamiltona. Ostatecznie próby ataku zakończyły się niepowodzeniem. Max Verstappen po wyścigu przyznał, że ścigał się w niedzielę z uszkodzoną podłogą, ale jak sam stwierdził, nie wie, kiedy doszło do uszkodzenia tego elementu.

„To było maksimum, jakie mogliśmy dziś osiągnąć" - powiedział po wyścigu Max Verstappen.

„To był bardzo fajny wyścig, w którym mieliśmy dużo walki. Bardzo cieszę się, że powróciłem na podium po dłuższej nieobecności, która trwała aż od nocnego wyścigu w Singapurze. W ostatnich wyścigach miałem sporego pecha, ale bardzo cieszę się, że dziś udało mi się dojechać w czołowej trójce do mety."

„W końcówce chciałem wykorzystać świeżość swoich opon i zaatakować Lewisa Hamiltona, co dałoby mi drugą pozycję. Niestety, gdy byłem już bardzo blisko, na torze pojawiła się żółta flaga, co zniweczyło moje plany. Myślę, że gdyby nie ten incydent, to byłbym w strefie DRS za Lewisem i mógłbym go wyprzedzić. Ostatecznie jednak minąłem linię mety jako trzeci, co jest oczywiście dobrym wynikiem."

Max Verstappen po wyścigu odniósł się również do szóstego mistrzostwa świata zdobytego przez Lewisa Hamiltona. Holender zaznaczył, że liczy na bezpośrednią walkę z Mercedesem w przyszłym roku.

„To, co robi Lewis, jest niesamowite. To znakomity kierowca. Jeździ w świetnym zespole, który notorycznie daje mu znakomite konstrukcje, które rok w rok dominują na torach Formuły 1. Mam nadzieję, że w przyszłym roku damy radę postawić się Mercedesowi i również powalczymy o tytuł mistrzowski."

Zawodnik Red Bulla w dość mocnych słowach wypowiedział się na temat ostatnich zawirowań związanych z legalnością jednostki napędowej Ferrari. Zdaniem Verstappena wydana przez FIA dyrektywa wpłynęła w dużym stopniu na utratę tempa przez Ferrari, które w miniony weekend nie prezentowało się już tak okazale.

„Ferrari straciło swoją przewagę, ponieważ przestali oszukiwać" - stwierdził Max Verstappen.

„To normalna kolej rzeczy, jeżeli przestajesz oszukiwać. Obserwujemy zespół Ferrari od dłuższego czasu i nadal będziemy mieć ich na oku pod tym kątem" - podsumował kierowca Red Bulla.