Verstappen: Ferrari może sprawić kolejną niespodziankę

Max Verstappen uważa, że dobra forma ekipy z Maranello może być kontynuowana podczas weekendu wyścigowego w Rosji.

Młody holenderski kierowca zaznacza, że weekend na torze Sochi Autodrom będzie trudny dla Red Bulla, a to wszystko za sprawą charakterystyki tego obiektu. Verstappen dodaje jednak, że rywalizacja w Rosji będzie o wiele przyjemniejsza niż ta w GP Singapuru, ponieważ wyprzedzanie na torze w Soczi jest o wiele prostsze.

"W Singapurze mieliśmy większe aspiracje, ale ostatecznie zajęliśmy najniższe miejsce na podium" - przyznał Verstappen. "Ten wyścig jest już historią i moja uwaga skupia się tylko na Rosji."

"Charakterystyka toru w Soczi pozwala wykonywać dużo manewrów wyprzedzania, co na pewno jest dużym plusem tego obiektu. Dla nas będzie to niestety ciężki weekend, ponieważ charakterystyka tej pętli nie odpowiada naszej konstrukcji. Połączenie długich prostych i wolnych zakrętów jest dużym wyzwaniem dla nas. To będzie ciężki weekend."

Zdaniem Maxa Verstappena charakterystyka toru w Rosji może pozwolić ekipie Ferrari kontynuować zwycięską serię, która trwa od tegorocznego wyścigu w Belgii. Obiekt Sochi Autodrom jest jak na razie twierdzą ekipy Mercedes, która w erze hybrydowej całkowicie zdominowała rywalizację na tym torze. Czy zwycięska seria ekipy z Brackley zakończy się w ten weekend, czy jednak będzie kontynuowana?

"W Singapurze Ferrari zaskoczyło wszystkich swoją formą. Szybkie fragmenty toru w Soczi będą mocną stroną ekipy z Maranello w ten weekend, która może sprawić kolejną niespodziankę" - podsumował kierowca Red Bulla.