Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Verstappen: Ferrari będzie dużym zagrożeniem dla Mercedesa w Kanadzie

Kierowca Red Bulla – Max Verstappen uważa, że nadchodzący weekend na torze w Montrealu będzie bardzo ciężki dla wszystkich kierowców, a to wszystko przez wymagającą charakterystykę toru.

„Tor w Montrealu jest naprawdę trudnym obiektem mimo długich prostych, które przeważają na tym torze. Szybkie zakręty oraz sposób, w jakim je pokonujesz, jest bardzo ważny. Trzeba umiejętnie obchodzić się również z krawężnikami, które narażają cię na uślizg osi, co skutkuje kontaktem z betonową ścianą i odpadnięciem z dalszej rywalizacji” - powiedział Max Verstappen.

Według młodego Holendra zespół Ferrari będzie bardzo mocny przez cały zbliżający się weekend, a wszystko to dzięki długim prostym, które faworyzują ekipę z Maranello. Kierowca Red Bulla zachwala również charakterystykę toru imienia Gillesa Villeneuve'a, która pozwala kierowcom na wykonanie w trakcie wyścigu wielu manewrów wyprzedzenia.

„Tor w Kanadzie i jego charakterystyka pozwala kierowcom podczas wyścigu na swobodne manewry wyprzedzania. Wpływa to bardzo pozytywnie na obraz tego GP i nie obserwujemy tutaj typowej jazdy jeden za drugim aż do mety. Jestem przekonany, że zespół Ferrari wykorzysta potencjał swojej jednostki napędowej na tym torze i będzie on dużym zagrożeniem dla zespołu Mercedes, który właśnie podczas tego weekendu może przegrać po raz pierwszy w tym sezonie” - podsumował Max Varstappen.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone