Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Dzisiejszy wyścig był niesamowity

Max Verstappen pomimo słabego startu odniósł dziś na torze Hockenheimring swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, które udało się wywalczyć głównie dzięki znakomitej strategii.

Początek rywalizacji oraz przygody Maxa w trakcie wyścigu nie zwiastowały tego, że to właśnie młody Holender okaże się dziś najlepszy na torze Hockenheimring. Tuż po zakończeniu wyścigu kierowca Red Bulla nie krył swojego wielkiego zadowolenia z dzisiejszego sukcesu, a rywalizację w GP Niemiec określił mianem “szalonej”.

To coś niesamowitego i wspaniałego. Dzisiejszy wyścig był niesamowity. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało mi się odnieść zwycięstwo w tak trudnych warunkach. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej pracy całego zespołu, który podejmował wraz ze mną same trafne decyzje, które przełożyły się na nasz dzisiejszy sukces” - powiedział Max Verstappen

Przez zmienne warunki atmosferyczne musiałem być cały czas bardzo skupiony, żeby nie popełnić żadnego błędu, o który było dziś bardzo łatwo. Po założeniu opon na suchą nawierzchnię miałem dość spore problemy, które jednak z czasem znikły. Celem na dziś było ustrzeganie się od błędów, co zostało zrealizowane. Przez ostatnie lata nabrałem dość dużo doświadczenia, które jak widać, procentuje teraz” - podsumował kierowca Red Bulla.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone