Verstappen: Dzięki obrotom na torze poznałem limity samochodu

Verstappen: Dzięki obrotom na torze poznałem limity samochodu

Max Verstappen jest pewny co to stabilności nowej konstrukcji RB16 i wyjaśnia powody kilku swoich obrotów na torze, jakie wykonał podczas zimowych testów w Barcelonie.

W czasie obu tur testów kierowcy Red Bull Racing wykazywali się dobrym tempem. Nie oznaczało to jednak, że każdy ich przejazd był czysty, bowiem Max Verstappen i Alex Albon zdołali dopuścić się kilku drobnych wpadek w postaci wyjazdów poza tor i tzw. „spinów”.  

Takie incydenty mogą świadczyć o problemach ze stabilnością samochodu, jednak Verstappen bagatelizuje to i uważa, że tegoroczny bolid spisuje się znakomicie, a popełnione błędy wynikały z szukania górnej granicy możliwości nowej konstrukcji.

„Kiedy szukasz granicy maksymalnych osiągów samochodu, takie rzeczy po prostu mogą się wydarzyć. Ja chciałem to zrobić i uważam, że poszło mi całkiem nieźle. Dzięki tym obrotom wiem już, że leży limit naszego bolidu” – odpowiedział.

„Ogólnie nie mam powodów do żadnych zmartwień w kwestii samochodu, ale to wcale nie znaczy, że mamy przestać go rozwijać i pracować nad poprawkami” – dodał.

„Uważam jednak, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do początku sezonu i mam nadzieję, że to wystarczy do tego, aby być konkurencyjnym w Melbourne.”

Alex Albon powiela opinię Verstappena i słusznie zauważa, że nie tylko kierowcy Red Bulla popełniali podobne błędy w trakcie testów.

„Nie tylko Max [Verstappen] i ja maksymalnie naciskaliśmy. Wiele innych zespołów podczas testów zaliczyła podobne incydenty i wycieczki poza tor. Myślę, że tego typu zabiegi to prawdziwa próba szukania limitów.”

Verstappen jest zadowolony z ogólnego przebiegu zimowych testów, podczas których jego zespół skupiał się przeważnie na dłuższych przejazdach i jak najlepszym poznaniu samochodu. Swój najlepszy czas ustanowił dopiero w ubiegły piątek, w dniu zakończenia testów.

„Wszystko wydawało się działać całkiem dobrze. Wspaniale jest prowadzić ten samochód przez wiele okrążeń bez żadnej przerwy” – zakończył.