Formuła 1

Max Verstappen - Red Bull Racing

Verstappen cofnięty na starcie wyścigu o GP Stanów Zjednoczonych

Max Verstappen rozpocznie wyścig o GP Stanów Zjednoczonych z 18. pola startowego. Jest to bowiem konsekwencją nieregulaminowej wymiany skrzyni biegów w jego samochodzie.

Dla młodego Holendra dotychczasowe zmagania na torze w Austin są niezbyt udane. Podczas pierwszego segmentu sesji kwalifikacyjnej wyjechał zbyt szeroko w zakręcie numer 15 i na wysokim krawężniku na tyle uszkodził tylne zawieszenie, że mechanicy nie byli w stanie uporać się z tym problemem przed startem kolejnej części "czasówki". Mimo więc wywalczonego awansu do Q2, Verstappen musiał zakończyć walkę o pole position już po pierwszych 18 minutach. 

Kierowca Red Bull Racing miał więc startować do dzisiejszego wyścigu z 13. pola, gdyż obaj zawodnicy Toro Rosso zostali cofnięci na koniec stawki za wymianę jednostek napędowych. Ostatecznie jednak Holender rozpocznie zmagania na torze w Austin z 18. miejsca, ponieważ jego ekipa uznała, że w samochodzie konieczna jest zmiana skrzyni biegów. Z racji tego, że wymiana jest nieregulaminowa, Verstappenowi należała się kara cofnięcia o pięć pól.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone