Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen: Brakuje nam prędkości maksymalnej

Max Verstappen udowodnił kolejny raz, że tor położony pod Barceloną zdecydowanie pasuje zarówno jemu, jak i bolidowi Red Bulla. Młody Holender w niedzielę zdołał pokonać duet kierowców Ferrari i dzięki dobremu tempu wyścigowemu dojechał do mety na najniższym stopniu podium.

"Wyścig ułożył się bardzo dobrze dla nas. Kluczowy był oczywiście start, podczas którego udało mi się awansować na trzecią pozycję, której nie oddałem już do samej mety. Cieszę się również z dobrego wyniku mojego partnera zespołowego, który mógł również uplasować się przed bolidem Ferrari na mecie" - powiedział po wyścigu Max Verstappen.

Według kierowcy Red Bulla głównym problemem jego zespołu jest aktualnie prędkość maksymalna, przez którą mogli przegrać podium tuż po zjechaniu samochodu bezpieczeństwa.

"Naszym głównym problemem jest aktualnie prędkość, której zdecydowanie brakuje względem topowych zespołów. Miałem spore obawy, czy po pojawieniu się zielonej flagi w końcówce wyścigu uda mi się obronić przed bolidami Ferrari. Udało się wykrzesać z naszego bolidu 110%, co pozwoliło mi dowieść podium do mety z czego jestem bardzo szczęśliwy" - podsumował holender.

Swojego zadowolenia i podziwu dla swoich kierowców nie krył po wyścigu szef zespołu Christian Horner. Według Hornera kluczowym momentem tego weekendu było pokonanie jednego bolidu Ferrari w kwalifikacjach, co przełożyło się potem na podium podczas wyścigu.

"Pierre oraz Max spisali się w niedziele bardzo dobrze, jestem bardzo szczęśliwy z naszego wyniku" - przyznał Christian Horner.

"Cieszy fakt, że udało się nam pokonać zespół Ferrari, który podczas przedsezonowych testów był tutaj bardzo mocny."

"Z dużym optymizmem patrzę na zbliżający się wyścig na ulicach Monako, w którym zawsze byliśmy mocni, więc w tym roku również mocno liczę na moich kierowców."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone