Formuła 1

Brendon Hartley - Toro Rosso / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Vergne o powołaniu Hartleya do Toro Rosso: To mnie rozśmiesza

Były kierowca Formuły 1 wyraził swoje zaskoczenie faktem, że Nowozelandczyk został zaangażowany przez Red Bulla do startów w ekipie Toro Rosso.

Jean-Eric Vergne zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2012, jako kierowca należący do programu młodych kierowców Red Bulla został umieszczony w zespole Toro Rosso. Jego partnerem z ekipy przez pierwsze dwa lata był Daniel Ricciardo, a w ostatnim, czyli 2014 Daniił Kwiat.

Po tym jak stracił swoje miejsce w F1, rozpoczął starty w Formule E. W bieżącym sezonie Francuz jest liderem klasyfikacji generalnej. Niewątpliwie musiał zdziwić go fakt, że Brendon Hartley, który osiem lat temu stracił swoje miejsce w programie młodych kierowców Red Bulla, właśnie na rzecz Jeana-Erica Vergne, pod koniec sezonu 2017 został powołany do zespołu Toro Rosso.

Rozśmiesza mnie to, że Red Bull wezwał tego samego Hartleya, którego wyrzucili po to, aby dać mi miejsce w World Series by Renault. Uznaję to za zabawne – powiedział 27-latek.

W zeszłym roku mówiło się o tym, że skład zespołu Toro Rosso zostanie uzupełniony byłym zawodnikiem tej ekipy – Seabastienem Buemim, z którym także postąpiono dość bezwzględnie. Jean-Eric Vergne stwierdził, że gdyby Szwajcar przyjął taką umowę, to pewnie zaledwie po jednym sezonie zostałby zwolniony, bez możliwości startów w dobrych ekipach, ponieważ samochód okazałby się zbyt słaby.

Francuz opowiedział również o tym, jak z jego punktu widzenia wyglądał przełom sezonów 2014 i 2015, podczas których stało się jasne, że nie będzie już startował w Formule 1.

Dołączenie do Formuły E było najtrudniejszym okresem mojej kariery, ale z perspektywy czasu uważam, że to był przełomowy moment w mojej karierze. W jakiejkolwiek trudnej lub negatywnej sytuacji, zawsze są jakieś pozytywy, a ty musisz je wydobyć. Myślę, że miałem szczęście, że znalazłem się w Formule E w odpowiednim czasie i szybko zmieniłem swoją mentalność, nastawienie. Dziś uważam, że myła to najlepsza rzecz, jaka mogła mi się przytrafić – wyjaśnił.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone