Formuła 1

Charles Leclerc i Frederick Vasseur - Sauber F1 Team

Vasseur: Przejście do Ferrari to duży krok

Frederic Vasseur nie jest przekonany, czy Charles Leclerc przystosuje się do nowego otoczenia jako kierowca Ferrari.

Kierowca Saubera jest najwyżej ocenianym debiutantem w historii F1. Według plotek, Ferrari jest gotowe podpisać z nim kontrakt na sezon 2019.

Szef Saubera uważa jednak, że zespół z Maranello postąpiłby dobrze, gdyby pozwolił debiutantowi pozostać w jego ekipie na kolejny sezon.

Transfer z Saubera do Ferrari to duży krok - powiedział Frederic Vasseur dla La Derniere Heure. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się wydarzy, zwłaszcza, gdy kierowcy otrzymują propozycję od takich ekip za duże pieniądze.

Uważa się, że po zaledwie jednym sezonie w królowej sportów motorowych, Charles Leclerc będąc kierowcą Ferrari może zarabiać pięć milionów euro.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat było wielu kierowców, którzy świetnie radzili sobie w debiutanckim sezonie. Nie podam ich imion, lecz w kolejnych sezonach po awansie mieli spore problemy. Odkryli nowe rzeczy i stracili swojego korzenie, stracili to z czym przyszli do F1.

Dlatego też, nigdy nie możesz przewidzieć wszystkiego. Ferrari jest ogromnym krokiem dla Charlesa. Ten zespół zawsze wahał się, czy wziąć młodego kierowcę, czy doświadczonego. Mimo wszystko, nie martwię się zbytnio o Charlesa - wyjaśnił szef Saubera.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone