Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Valtteri Bottas: Zachowanie Maxa było niesportowe

Valtteri Bottas opisał swój wyścig jako zwykłą „niedzielną jazdę’’, ponieważ przez cały czas na torze panowała jedna wielka procesja, a charakterystyka toru w Monako utrudnia wykonywanie manewrów wyprzedzenia.

„Dzisiejszy słaby wynik był kontynuacją wczorajszej przegranej w kwalifikacjach. Na tym torze bardzo ciężko jest wyprzedzać i bardzo ważne jest, żeby startować tutaj z pierwszego pola, co dzisiejszy wyścig najlepiej udowodnił” – powiedział Valtteri Bottas.

„Dzisiejsze zmagania mogę porównać do typowej niedzielnej jazdy w korku. Nic ciekawego. Jedyny pozytyw dzisiejszego dnia to moje pierwsze podium na tym torze. Jeżeli chodzi o ocenę całego weekendu, to jestem bardzo rozczarowany, ponieważ liczyłem tutaj na zwycięstwo”.

Valltteri Bottas odniósł się po wyścigu również do incydentu, do którego doszło podczas wyjazdu z alei serwisowej pomiędzy nim a Maxem Verstappenem. W jego wyniku stracił pozycję na rzecz młodego Holendra oraz musiał ponownie odwiedzić swoich mechaników na kolejnym okrążeniu, co skutkowało zajęciem dopiero trzeciego miejsca.

„Podczas wyjazdu z alei serwisowej Max nie zachował się tak, jak powinien i nie zostawił mi zbyt wiele miejsca, co skutkowało uszkodzeniem mojego bolidu, przez co musiałem ponownie pojawić się u swoich mechaników. Taki obrót spraw pozbawił mnie drugiego miejsca w tym wyścigu” – podsumował kierowca Mercedesa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone