Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Valtteri Bottas: Start wyścigu był kluczowy

Valtteri Bottas, drugi na mecie Grand Prix Chin przyznał, że start był kluczowym momentem w niedzielnej rywalizacji, w której Fin wywalczył drugą lokatę.

Kierowca Mercedesa popisał się bardzo dobrym tempem w sobotnich kwalifikacjach i do tysięcznego wyścigu F1 ruszał z pierwszego pola, jednak nie wykorzystał swojej przewagi i stracił pozycję lidera już po kilku metrach, czego nie udało mu się odrobić do samej mety.

Bottas ostatecznie wyścig w Szanghaju zakończył na drugiej lokacie, przyznając, że kluczowym momentem rywalizacji było buksowanie kół po najechaniu na białą linię, która znajdowała się przed jego stanowiskiem startowym.

"Lewis miał lepszy start, a mnie problem dotknął już podczas okrążenia formującego" - przyznał po drugiej lokacie w GP Chin Valtteri Bottas.

"Przed moim polem startowym znajdowała się gruba biała linia i podczas przyspieszenia i najechania na nią, po rozpoczęciu okrążenia formującego, koła zaczęły buksować."

"Podczas rozpoczęcia wyścigu myślałem, że może będzie lepiej z powodu rozgrzanych opon, ale tak nie było, więc gdy najechałem na białą linię, koła zaczęły ponownie buksować i za długo potrwał powrót przyczepności, przez co straciłem kilka metrów i Lewis mnie dopadł. Czasami tak się dzieje."

Lewis Hamilton po wyprzedzeniu Fina nie dał szans swojemu zespołowemu koledze i pozostał na prowadzeniu aż do mety.

"Pierwszy przejazd Lewisa była bardzo mocny. Początkowo byłem blisko, jednak gdy jesteś z tyłu trochę się ślizgasz i przegrzewasz nieco opony."

"Po pierwszym przejeździe, drugi i trzeci "stint" był bardzo podobny. Uważam więc, że start wyścigu był kluczowy, jednak Lewis wykonał dobrą robotę. Tak to wygląda" - dodał Fin.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone