Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes

Valtteri Bottas oczekuje przynajmniej dwuletniego kontraktu

Fin liczy na to, że wreszcie nie będzie musiał się martwić o swoją przyszłość po zakończeniu danego sezonu i zespół Mercedes zaoferuje mu umowę na dwa kolejne lata.

Valtteri Bottas dołączył do ekipy z Brackley w sezonie 2017. Podpisano z nim roczny kontrakt, a gdy spełnił pokładane w nim nadzieje, przedłużono umowę o kolejny rok. W tym czasie trzykrotnie stał na najwyższym stopniu podium (GP Rosji, Austrii oraz Abu Zabi 2017) i cztery razy był najszybszy w kwalifikacjach (GP Bahrajnu, Austrii, Brazylii oraz Abu Zabi 2017).

Bieżący sezon nie najlepiej się dla niego rozpoczął. Podczas kwalifikacji do inaugurującej sezon GP Australii, rozbił maszynę. Następnie w Bahrajnie nie zdołał wyprzedzić Sebastiana Vettela na ostatnim okrążeniu i zapewnić sobie zwycięstwa.

Zdecydowanie lepiej spisywał się w ostatnich zawodach. W Azerbejdżanie prezentował zbliżony poziom do Lewisa Hamiltona. Miał nawet duże szanse na triumf, ale niestety przebita opona skutecznie uniemożliwiła minięcie linii mety na pierwszej pozycji. Pole position do GP Hiszpanii Fin przegrał zaledwie o 0,04 sekundy.

Chciałbym zostać w zespole, mam nadzieję, że na dłuższy czas. To jest mój cel. Dopóki spisuję się tak jak dotychczas w tym sezonie, powinno być wszystko w porządku. Jeżeli jednak Mercedes zaoferuje kolejną roczną umowę, to będziemy musieli porozmawiać. Zawsze miałem roczne kontrakty, więc wolałbym wiedzieć, co będę robił przez kolejne dwa lata – powiedział Valtteri Bottas cytowany przez Motorsport.com.

28-latek przyznał, że nie jest zainteresowany ofertami innych zespołów nawet tylko po to, aby zapewnić sobie lepszą pozycję negocjacyjną. Podkreślił jednocześnie, że ma dobre relacje z szefem Mercedesa – Toto Wolffem.

Sporo rozmawiamy. Jesteśmy zawsze bardzo otwarci na dyskusje o osiągach czy to moich czy to samochodu. Jeszcze nie zajmowaliśmy się tematem przyszłego roku, ponieważ uważamy, że jest jeszcze trochę na to za wcześnie – wyjaśnił.

Niewątpliwie atmosfera w ekipie z Brackley zdecydowanie się poprawiła, gdy jej szeregi opuścił Nico Rosberg. Relacje między Valtterim Bottasem i Lewisem Hamiltonem wydają się być znacznie lepsze.

Zaczęło się dobrze i tylko było coraz lepiej, gdy się poznawaliśmy. Bardzo się szanujemy. Po GP Azerbejdżanu Lewis przyszedł do nie i powiedział: „To był naprawdę dobry wyścig w Twoim wykonaniu i zasłużyłeś na zwycięstwo”. Jesteśmy dobrymi partnerami z ekipy. Chcemy sobie pomagać, ale także każdy z nas ma ambicje, żeby wygrywać. On jest kompletnym kierowcą, ja coraz bliżej się do tego zbliżam – relacjonował Fin.

Pomimo pozytywnych komentarzy, nie ma pewności czy Mercedes zdecyduje się podpisać kontrakt z Valtterim Bottasem. Na rynku transferowym będzie również dostępny między innymi Daniel Ricciardo.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone