Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Valtteri Bottas: Nie muszę czekać na tytuł Hamiltona

Kierowca Mercedesa twierdzi, że nie musi czekać, aż jego zespołowy kolega Lewis Hamilton zapewni sobie piąty tytuł mistrza świata w klasyfikacji kierowców.

Podczas ostatniego wyścigu w Rosji, zespół Mercedes zastosował polecenia zespołowe, tak zwane „Team Orders”, aby pomóc Lewisowi Hamiltonowi powiększyć przewagę, nad jego największym rywalem, Niemcem Sebastianem Vettelem. Co prawda plan udało się zrealizować, ponieważ Valtteri Bottas dostosował się do prośby zespołu i przepuścił Hamiltona, ale wizerunek ekipy z Brackley bardzo na tym ucierpiał.

Fiński kierowca, zapytany w czwartek przed weekendem w Japonii, czy Mercedes pozwoli mu wygrywać wyścigi dopiero, gdy jego kolega z zespołu przypieczętuje tytuł w klasyfikacji kierowców, odpowiedział, że takiego układu nie ma.

To nie tak. Zdecydowanie mam pozwolenie na wygrywanie wyścigów, ale wszystko zależy od sytuacji – powiedział Valterri Bottas.

Szczerze mówiąc, myślę, że w zeszły weekend, gdyby Sebastian nie był tak blisko nas w wyścigu, to zespół pozwoliłby mi wygrać. Liczy się wynik zespołu i myślę, że gdyby była odwrotna sytuacja, to Lewis by postąpił tak samo – dodał 3-krotny zwycięzca wyścigów formuły 1.

Fin również, bardzo chwali zespół i nie ukrywa, że jest pod wrażeniem pracy swojego zespołu jak i szefostwa. Trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej sezonu 2017, podkreślił również, że jego relacje z zespołem nie pogorszyły się po wydarzeniach z poprzedniego tygodnia.

Myślę, że nie ma co ukrywać, że wszyscy pracujemy na dobro zespołu. Mercedes wygrywał tyle tytułów w przeszłości, ponieważ jest odpowiednio zarządzany i ma bardzo jasne cele oraz sposoby realizacji tych celów. Zespół robi wszystko, aby zdobywać najwyższe laury. Dlatego muszę zaakceptować swoją rolę w której znalazłem się przez wydarzenia z początku sezonu. Nie mam już szans na walkę o tytuł, więc staram się pomóc jemu, ponieważ jesteśmy w jednej drużynie.

Ostatni Weekend był bardzo dobry dla mnie, ponieważ pokazałem, że jestem w stanie w równej walce pokonać Lewisa. Czuje się zwycięzcą wyścigu w Rosji i nie pozwolę, aby taka sytuacja negatywnie wpłynęła na moją pracę dla zespołu. Staram się myśleć pozytywnie i patrzę optymistycznie w przyszłość, ponieważ sezon się jeszcze nie skończył i wciąż mamy plany do zrealizowania – zakończył Bottas.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone