Formuła 1

Valtteri Bottas / © Mercedes AMG Petronas

Valtteri Bottas: Mercedes wyeliminuje problemy z samochodem przed GP Australii

Valtteri Bottas jest przekonany, że Mercedes jest w stanie wyeliminować wszystkie problemy z tegorocznym bolidem W10 niemieckiej stajni.

Zarówno Fin, jak i jego zespołowy kolega, Lewis Hamilton narzekali na problemy z prowadzeniem samochodu ekipy z Brackley podczas przedsezonowych testów. Udało im się jednak zidentyfikować przyczyny słabej formy bolidu „srebrnych strzał”, czego efektem było wprowadzenie dużego aerodynamicznego ulepszenia podczas drugiego tygodnia testów w Barcelonie.

„W Formule 1 zawsze tak jest, że przy nowym samochodzie pojawiają się problemy” – przyznał Bottas.

„Naszym największym problemem w tej chwili jest balans samochodu. Ogólnie konstrukcja samochodu jest dobra, ale jest kilka rzeczy, które możemy poprawić. Musimy razem współpracować z Lewisem i zespołem. Ufam im i jestem pewien, że Mercedes wyeliminuje problemy z samochodem przed GP Australii.”

„W poprzednim sezonie, podczas niektórych weekendów wyścigowych, byliśmy w trudnych sytuacjach, ale po pewnym czasie udawało się eliminować błędy. Były też wyścigi, gdzie samochód, był perfekcyjny, więc uważam, że damy radę i bolid na pierwszy wyścig tego sezonu będzie dobrze przygotowany" – dodał 29-latek z Villähde.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone