Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes / © Mercedes AMG Petronas

Valtteri Bottas liczy na opady deszczu w kwalifikacjach

Rezultaty piątkowych treningów w Soczi sugerują, że Mercedes może po raz kolejny tracić do swoich głównych rywali. Takiego zdania jest także Valtteri Bottas, liczący na opady deszczu w kwalifikacjach.

W drugim treningu Fin zdołał uplasować się w czołowej trójce, ale jego strata do najszybszego Maxa Verstappena wyniosła ponad sześć dziesiątych sekundy.

"Zespoły Red Bull i Ferrari były dzisiaj nieco szybsze. Jednak nasz samochód sprawował się dobrze i nie było problemów z balansem. Mamy drobne problemy z przyczepnością, dlatego ślizgaliśmy się, ale mimo to czułem się dobrze i czerpałem przyjemność z jazdy. Musimy znaleźć jakieś rozwiązanie, aby móc jutro walczyć o pierwsze pole" - skomentował po piątkowych treningach Valtteri Bottas.

"Opony oczywiście są zawsze ważne, ale musimy także wziąć pod uwagę jutrzejszą pogodę. Jeśli będzie sucho w kwalifikacjach, będziemy musieli wydobyć więcej z miękkich opon. Na pośrednich i twardych idzie nam całkiem dobrze."

Bottas liczy na opady deszczu podczas kwalifikacji, aby mieć szansę na równą walkę z rywalami, którzy dysponują lepszym tempem na szybkim kółku. Sytuacja wygląda natomiast lepiej, jeśli chodzi o tempo wyścigowe, ponieważ w tym obszarze w Mercedesie nadal drzemie potencjał.

"Na dłuższych przejazdach stać nas na więcej niż miało to miejsce dzisiaj, ale i tak tempo wyścigowe nie wyglądało źle. Dlatego wierzę, że mamy szansę w niedzielę. Liczę na deszcz w sobotę, ponieważ wówczas będziemy dysponowali większą szansą w kwalifikacjach."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone