Valtteri Bottas: Jestem tylko najlepszym z pozostałych

Wygrana w Austin była czwartym tryumfem Valtteriego Bottasa w tegorocznym sezonie Formuły 1. Fiński kierowca dysponował dobrym tempem przez większość weekendu i wypadł lepiej na tle swojego partnera zespołowego, Lewisa Hamiltona

Zmiany wprowadzone po piątkowych treningach sprawiły, że Bottas zawalczył o pole position w kwalifikacjach, które zresztą wygrał, a następnie zamienił to na wygraną w wyścigu. Oczywiście ze względu na drugą pozycję Hamiltona, Bottas stracił już nawet matematyczne szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego, jednak mimo to weekend w Austin opuści w pozytywnym nastroju, ciesząc się z wygranej w wyścigu.

„To wspaniałe zwycięstwo i jestem zadowolony” - powiedział po zakończonej rywalizacji Bottas. „Czułem się dobrze w samochodzie. Wczoraj mieliśmy mocne tempo i osiągnęliśmy ogólnie świetny wynik w ten weekend.”

Kierowca zespołu Mercedes przyznał jednocześnie, że na pewnym etapie wyścigu nie był przekonany czy strategia jednego pit stopu nie byłaby lepsza od dwóch, ponieważ po swoim drugim postoju znalazł się za Hamiltonem i miał drobny problem aby go wyprzedzić, ale ostatecznie udało się i odzyskał prowadzenie.

„Zwycięstwo było jedyną rzeczą, na jakiej się skupiałem i nie byłem przekonany, która strategia będzie lepsza, ale dwukrotny postój okazał się tym lepszym, więc jestem szczęśliwy. Muszę pogratulować Lewisowi, zasłużył na tytuł. To był mocny rok w jego wykonaniu.”

„Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to już koniec, nie udało mi się osiągnąć celu, jakim jest zdobycie tytułu mistrza świata. Wiedziałem, że nie mogę zrobić więcej niż wygrać ten wyścig. Wiedziałem również, że to nie wystarczy, aby moje nadzieje na mistrzostwo pozostały przy życiu.”

„Ogólnie rzecz biorąc, po trudnym roku 2018, cieszę się, że udało mi się wrócić do normalnego tempa. Niestety to nie wystarczyło przeciwko Lewisowi. Jestem tylko „najlepszym z pozostałych”. Pocieszam się myślą, że poprawiłem się w wielu obszarach” - przyznał po wyścigu Valtteri Bottas