Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Usterka silnika przyczyną kłopotów Sebastiana Vettela w kwalifikacjach: Czuję się trochę sfrustrowany

Największym przegranym dzisiejszej sesji kwalifikacyjnej był Sebastian Vettel, który w decydującej części nie wyjechał w ogóle na tor. Spowodowane było to usterką silnika.

Sebastian Vettel, który aspirował dziś w zajęcie miejsca w pierwszej linii razem ze swoim partnerem zespołowym, kolejny raz miał wielkiego pecha. Niemiec podczas drugiej części czasówki wyjechał na zaledwie jedno mierzone okrążenie, po czym zjechał do swoich mechaników. Od razu przy bolidzie Vettela zaczęły się dość nerwowe prace, które nie wróżyły nic dobrego. Ostatecznie spełnił się najczarniejszy scenariusz dla kierowcy i Ferrari. Niemiec nie pojawił się w ogóle na torze podczas Q3 i do jutrzejszego wyścigu wystartuje z dziewiątego pola.

Zespół Ferrari poinformował, że w bolidzie Sebastiana Vettela doszło do awarii jednego z przewodu, który dostarcza do jednostki napędowej ciśnienie.

Już podczas Q2 mieliśmy spory problem dotyczący naszego silnika. Nie mogliśmy uruchomić naszej jednostki napędowej, przez co straciliśmy Q2 i oczywiście Q3. Nie czekaliśmy ani chwili i od razu rozpoczęliśmy procedurę naprawczą. Niestety rozmontowanie wszystkich elementów i dostanie się do jednostki napędowej nie jest łatwe i zabiera sporo czasu. Nasi mechanicy zrobili, co mogli. Niestety brakło nam czasu” - powiedział Sebastian Vettel.

Niemiecki kierowca nie czuł lekkiej frustracji po kolejnej porażce, ale mimo tego był bardzo zadowolony z wyniku, który osiągnął dziś jego zespołowy kolega.

Czuje się lekko sfrustrowany, ale nic na to nie poradzę. Nie mogę nikogo winić za to, co dzisiaj się wydarzyło. Na pewno zbadamy dokładnie, co było przyczyną tej awarii i zadbamy o to, żeby takie awarie nie przydarzały nam się już w przyszłości. Wielkie brawa należą się oczywiście dla Charlesa Leclerca, który wykręcił dziś niesamowity wynik. Cieszy się wraz z zespołem z tego wyniku, choć chciałbym również cieszyć się z mojego wyniku. Liczę, że jutro czeka nas ciekawy wyścig” - podsumował niemiecki kierowca.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone