Formuła 1

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Trzecia sesja kwalifikacyjna niezadowalająca w ocenie Maxa Verstappena

Max Verstappen zdołał wygrać rywalizację w kwalifikacjach do GP Francji ze swoim zespołowym kolegą, jednak podobnie jak Australijczyk nie był do końca zadowolony ze swojego bolidu.

Holender wywalczył czwarte pole startowe, przegrywając z Hamiltonem, Bottasem i Vettelem, jednak utrzymał się przed Danielem Ricciardo.

Kierowca Red Bulla przyznał, że nie były to dobre kwalifikacje, mimo czwartego pola startowego, czego przyczyną była podsterowność, a także zauważalne problemy z ogumieniem.

Trzecia sesja kwalifikacyjna nie była dobra. Miałem zbyt dużo podsterowności i wydawało mi się, że opona nie jest wystarczająco mocna. Wtedy nie możesz atakować zakrętów i jest to zauważalne w ostatnim sektorze. Po prostu nie było wystarczająco dobrze - powiedział Max Verstappen, po wywalczeniu czwartego pola startowego.

Kierowcy Red Bull Racing do kwalifikacji przystąpili z innymi ustawieniami, a Holender zdecydował się na mniejsze tylne skrzydło, co dało mu przewagę nad Australijczykiem.

Jeździłem na innych ustawieniach niż Daniel i uważam, że był to właściwy wybór - kontynuował.

Verstappen rywalizację na Paul Ricard rozpocznie na super miękkim ogumieniu, w przeciwieństwie do Vettela, który swoje najszybsze okrążenie w Q2 wywalczył na ultra miękkich.

Sebastian będzie miał przewagę z ultra miękkimi oponami, które mają większą przyczepność na starcie, ale potem musimy poczekać i zobaczyć, jak długo inni będą jeździć na tych oponach. Normalnie powinienem utrzymać się dłużej na super miękkich oponach, więc postaram się zrobić wszystko jak najlepiej podczas wyścigu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone