Formuła 1

Stoffel Vandoorne - McLaren / © McLaren

Trudny piątek dla Stoffela Vandoorne'a w Singapurze

Stoffel Vandoorne nie może mówić o udanych sesjach treningowych na torze Marina Bay, zwłaszcza, że obie sesje zakończył na odległych pozycjach. Wszystko dla kontrastu z lepszymi rezultatami Fernando Alonso, który w drugim treningu zameldował się w pierwszej dziesiątce.

Problemy Vandoorne'a nie wynikają jednak z jego winy, ponieważ w samochodzie doszło do kilku awarii mechanicznych, w tym związanych z zawieszeniem i hydrauliką. Ograniczyło to jego występ w pierwszym treningu, ale już w drugim mógł zrealizować swój program bez większych komplikacji.

Vandoorne zdaje sobie sprawę, że stracony czas na torze może sprawić dużą różnicę w obliczu kwalifikacji.

Nie był to łatwy piątek, szczególnie pierwsza sesja treningowa, ponieważ straciliśmy dużo czasu na torze z powodu kilku problemów z samochodem - powiedział Vandoorne. Tor w Singapurze nie jest idealny, ponieważ zmienia się bardzo szybko, a do znalezienia właściwego rytmu potrzeba wielu okrążeń.

Zdecydowanie lepiej poszło nam w drugim treningu. Wykonaliśmy przejazdy z dużą ilością paliwa i tempo było całkiem konkurencyjne. Wykonaliśmy dużo pracy popołudniu i mam nadzieję, że sobota będzie dla nas bezproblemowym dniem.

Wiele nauczyliśmy się, zwłaszcza o hiper miękkich oponach. Wykonaliśmy mnóstwo testów, więc teraz będzie bardzo ważne, aby złożyć wszystko w jedną całość. Kwalifikacje definiują wyścig, ponieważ im bardziej z przodu będziesz, tym lepiej dla ciebie podczas wyścigu.

Doświadczenie może z kolei pomóc Fernando Alonso, który liczy na walkę o Q3 w kwalifikacjach, choć nie będzie to łatwe.

Będziemy bardzo blisko siebie z rywalami w walce o Q3, ponieważ pozycja kwalifikacyjna jest tu bardzo ważna, więc naszym priorytetem będzie występ w sobotę - powiedział Fernando Alonso. Tor w Singapurze poprawia się w imponujący sposób, więc musimy dobrze dostosować się do warunków panujących na torze. Sądzę, że jesteśmy dobrze przygotowani na kwalifikacje.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone