Formuła 1

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Toto Wolff: W Barcelonie Ferrari wygląda na mocne

Podczas testów nie chodzi o bicie rekordów okrążeń, lecz bardzo dobre tempo zespołu Ferrari nie przeszło bez echa w zespole Mercedes. Toto Wolff przyznał, że zespół Ferrari jest na początku testów bardzo mocny.

"Od samego poranka zespół Ferrari prezentuje naprawdę bardzo mocne tempo, lecz uspokajam naszych kibiców, że nasz zespół też wkrótce pokaże pełnie swoich możliwości, gdyż mamy w zanadrzu kilka ciekawych rozwiązań" - powiedział Toto Wolff.

"Samo dobre tempo, nie da jednak nikomu mistrzostwa, gdy masz zawodny bolid, z np. szwankującą jednostką napędową."

Bez echa nie obeszła się również świetna forma (fizyczna) pięciokrotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona, który wykorzystał nowe przepisy dotyczące wagi minimalnej.

"Forma fizyczna oraz psychiczna Lewisa, jest najlepsza chyba w jego dotychczasowej karierze. Dostosował się idealnie do nowych wytycznych zawartych w regulaminie."

Podczas spotkania z mediami poruszony został także temat polityki, a dokładnie "Brexitu". Według szefa Mercedesa, ekipy Alfy Romeo oraz Ferrari mogą zyskać na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Ekipy, które nie posiadają swojej bazy w UK, mogą zyskać dużo na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, mowa tu oczywiście o ekipie Ferrari oraz Alfa Romeo. Co przyniesie nam przyszłość okaże się za jakiś czas, na ten moment jesteśmy tu gdzie jesteśmy i skupiamy się na sezonie 2019" - podsumował szef Mercedesa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone